Mistrzostwa Chorzowa w Darcie: Kto zwyciężył?
W minioną niedzielę odbyły się emocjonujące Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie. W rywalizacji na sześciu tarczach sizalowych wzięło udział 47 zawodników, a zwycięzcą został Artur Kozłowski. Sprawdź szczegóły tego zaciętego turnieju i dowiedz się, kto zdobył tytuł najlepszej darterki.

Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie: zacięta rywalizacja na sześciu tarczach

W minioną niedzielę, miłośnicy darta spotkali się, aby wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Chorzowa. W zawodach wzięło udział 47 uczestników, którzy rywalizowali w systemie Double K.O. (do dwóch przegranych) w kategorii OPEN. Turniej odbywał się na sześciu tarczach sizalowych, a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia Adam oraz markerzy wyznaczeni spośród pauzujących zawodników.

Finałowy pojedynek: triumf Artura Kozłowskiego

Turniej obfitował w emocjonujące i wyrównane pojedynki. Do finałowego starcia dotarli Artur Kozłowski oraz Bolesław Kowalski. Kowalski, aby zdobyć tytuł mistrza Chorzowa, musiał pokonać Kozłowskiego dwukrotnie, gdyż dotarł do finału z drabinki przegranych. W pierwszym meczu finałowym Kowalski wygrał 4:2, jednak w drugim pojedynku Kozłowski nie pozostawił mu szans, wygrywając 3:0 i tym samym zdobywając tytuł mistrza.

Najlepsza darterka turnieju: Barbara Ochman

W turnieju brało udział również pięć kobiet, które rywalizowały w systemie OPEN. Dodatkowo, zorganizowano mini turniej kobiet, w którym wyłoniono najlepszą darterkę. Tytuł ten bezdyskusyjnie przypadł Barbarze Ochman, która wykazała się znakomitą celnością i umiejętnościami.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników

Najlepsi zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczył radny Sławomir Kordela, gratulując wszystkim uczestnikom ich osiągnięć i sportowej postawy. Turniej ten był nie tylko okazją do rywalizacji, ale również do integracji lokalnej społeczności i wspólnej zabawy.

Otwarte Mistrzostwa Chorzowa w Darcie to wydarzenie, które co roku przyciąga wielu miłośników tej dyscypliny. Zawodnicy rywalizują nie tylko o tytuł mistrza, ale również o możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i spotkania się z innymi pasjonatami darta. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejne edycje!


Na podst. MORiS w Chorzowie