Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

SUV-y od Skody

SUV-y i crossovery już na dobre zagościły na polskich drogach i są coraz częstszym wyborem wśród konsumentów. Dlaczego? W dużym skrócie to co wyróżnia te dwa typy aut, to praktyczne i wygodne typy nadwozia, które oferują zupełnie inny komfort jazdy niż auta miejskie. Warto zwrócić uwagę na modele oferowane przez Skodę - Karoq i Kamiq. Sprawdź dlaczego.

Czy SUV to dobry wybór?

To pytanie, które jeszcze kilka lat temu budziło wątpliwości. Dzisiaj praktycznie każdy większy producent samochodów ma w swojej ofercie modele w typie SUV-a, co wynika z ogromnego zainteresowania tym segmentem. Kierowcy cenią połączenie komfortu, luksusu i dobrego wyposażenia, dzięki czemu SUV-y niezmiennie pozostają w trendzie.

Do kategorii SUV-ów zaliczamy wiele modeli, a w potocznej klasyfikacji dość płynna okazuje się granica między SUV-em i crossoverem. W poniższym tekście zdecydowaliśmy się więc sklasyfikować Skodę Kamiq jako najmniejszy z SUV-ów Skody, a Skodę Kamiq jako crossover. Możliwości obu aut są zaskakujące, dzięki czemu sama klasyfikacja segmentu w praktyce spada na dalszy tor.

Skoda Karoq – uniwersalna i praktyczna

Skoda Karoq to model, który utożsamia w sobie elegancję i praktyczne rozwiązania, jest pełnosprawnym SUV-em klasy kompaktowej. To co łączy Skodę Karoq ze Skodą Kamiq to baza, na której powstał ten model czyli baza płyty podłogowej MQB oraz elementy stylistyczne. W obydwu modelach zauważymy takie same lampy czy przedni grill. Skoda Karoq wyróżnia się jednak bardzo dobrze zaplanowaną przestrzenią, dzięki czemu mimo pozornie niewielkich gabarytów pomieści nie tylko pięć dorosłych osób ale również sporo bagażu, sam bagażnik ma aż 521 litrów pojemności, którą można zwiększyć do 1800 litrów, jeśli postanowimy złożyć tylne siedzenia.

Zwykle pod maską Skody Karoq znajdziemy 1,5-litrowy silnik TSI o mocy 150 KM. Dzięki zastosowaniu siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej skrzyni automatycznej DSG jesteśmy w stanie rozpędzić Skodę Karoq do 100 km/h w zaledwie 8,4 sekundy. Biorąc pod uwagę statystyczne parametry aut w tej klasie, to bardzo dobry wynik.

Skoda Kamiq – najczęściej wybierany crossover

Skoda Kamiq pojawiła się na rynku motoryzacyjnym w 2019 roku i od razu uplasowała się na pierwszym miejscu najchętniej wybieranych miejskich crossoverów. Próbując zobrazować rozmiar auta możemy przyjąć, że jest to model pośredni pomiędzy dobrze znanymi nam autami osobowymi (Scala, Fabia) a klasycznymi SUV-ami (Karoq, Kodiaq). Nazwa Kamiq w dosłownym tłumaczeniu oznacza umiejętność dopasowania się do każdej sytuacji, i właśnie z takim założeniem powstała Skoda Kamiq.

Dzięki jej uniwersalności to model, który świetnie odnajduje się zarówno w mieście jak i podczas długiej trasy. Podczas podróży ze spokojem wygodnie zmieści się czterech pasażerów, a w trakcie krótszych dystansów bez problemu możemy już pomieścić komplet pięciu osób.

Mniejszy gabaryt sprawia, że bagażnik Kamiqa po złożeniu tylnej kanapy w aucie możemy zmieścić do 1400 litrów bagażu, co nadal stanowi dużą wartość w porównaniu do bliźniaczych aut koncernu, Seata Arony czy Volkswagena T-Crossa.

Skoda Karoq i Kamiq – który model wybrać?


Wszystko zależy od tego jakiego auta szukamy. Mając pewność, że potrzebujemy dużego rodzinnego samochodu pewnie lepiej postawić na większego Karoqa, zakładając jednak, że zależy nam dodatkowo na swobodnym przemieszczaniu i parkowaniu w mieście warto rozważyć Skodę Kamiq.

Jeśli masz wątpliwości, który model auta będzie dla Ciebie odpowiedni, to zawsze możesz wziąć pod uwagę wynajem auta na abonament. To coraz popularniejsza metoda finansowania, dzięki której można korzystać nie tylko z fabrycznie nowego samochodu ale również wielu dodatkowych usług wliczonych w cenę abonamentu.

Zarówno Skodę Karoq jak i Kamiq znajdziesz w ofercie Qarsona, który oferuje roczny wynajem samochodu. Koszt abonamentu uwzględnia przeglądy, serwisy, naprawy gwarancyjne oraz pakiet 10 tys. km. Spośród dodatkowych opcji można wybrać wyższy limit kilometrów, opony całoroczne, ubezpieczenie OC +AC, pakiet szkodowy czy dostawę auta pod wskazany adres. Dzięki temu, że umowę podpisujesz na 12 miesięcy możesz sprawdzić jaki model odpowiada Twoim potrzebom i z pełną świadomością podjąć po roku kolejną decyzję, czy zmieniasz auto na większy model, czy pozostajesz przy tym samym, a może wystarczy Ci coś mniejszego?