Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Jak wybrać biuro rachunkowe i zyskać więcej czasu na prowadzenie firmy?

Jesteś początkującym przedsiębiorcą lub od jakiegoś czas prowadzisz działalność gospodarczą? Koniecznie rozejrzyj się za biurem rachunkowym. Jeśli chcesz samodzielnie rozliczać się z urzędem skarbowym, ZUS-em i jeszcze czuwać nad kwestiami księgowymi, możesz utonąć w morzu niezrozumiałej dla Ciebie dokumentacji. A przecież musisz jeszcze poświęcić czas swojej firmie. Jak zatem wybrać biuro rachunkowe i raz na zawsze przestać się stresować nadmiarem obowiązków służbowych?

Biuro rachunkowe z Twojej lokalizacji, czyli z Mikołowa

Lokalizacja nie jest głównym czynnikiem, który decyduje o wyborze biura rachunkowego. Niemniej jednak czy wyobrażasz sobie, że dojeżdżasz wiele kilometrów na spotkanie z księgowym? Wybierz biuro rachunkowe z Mikołowa - nawet jeśli Twoja firma nie jest z tego miasta, ale ze Śląska, nie powinno to stanowić problemu. 

Biuro rachunkowe, do którego masz bliżej pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który spędziłbyś na przekazywaniu dokumentacji. Sam przyznaj, że kontakt twarzą w twarz z osobą odpowiedzialną za finanse Twojej firmy jest o wiele korzystniejszy. Już na miejscu dostajesz informację zwrotną dotyczącą poprawy sytuacji działalności gospodarczej czy planowanych rozwiązań. 

Czy Twoje biuro rachunkowe współpracuje z radcami prawnymi? Sprawdź, zanim się zdecydujesz

Są takie sytuacje, że wsparcie radcy prawnego jest wprost nieocenione. Sama księgowość to zbyt mało, czasami niezbędna jest kompleksowa porada prawna. Zanim podejmiesz decyzję i nawiążesz współpracę z konkretnym biurem rachunkowy, sprawdź, czy współpracuje ono z kancelarią prawną. Kwestie takie jak bezpieczeństwo danych osobowych, analiza umów biznesowych, wsparcie prawne podczas kontroli administracyjnej (PIP, Urząd Skarbowych) oraz reprezentowanie firmy przed sądem, nie mogą pozostać same sobie. Najlepiej zatem powierzyć je radcom prawnym. 

A co jeśli planujesz fuzję lub przejęcie? Tutaj także przyda się porada prawna. Działając zgodnie z prawem, masz gwarancję, że nikt nie pociągnie Cię do odpowiedzialności. Zyskujesz spokój i nie martwisz się o dalsze losy swojej firmy. 

Sama księgowość to za mało - jaki zakres usług powinno mieć Twoje biuro rachunkowe?

Tak naprawdę wiele zależy od tego, jakich usług oczekujesz od biura rachunkowego. Kompleksowa obsługa obejmuje nie tylko kwestie księgowe, ale także kadrowo-płacowe. Warto zatem poszukać instytucji, która rozliczy Cię z ZUS i poprowadzi sprawy związane z deklaracjami PIT, CIT i VAT. 

Jeśli zamieszasz rozpocząć działalność gospodarczą, założyć spółkę z o o., komandytową lub cywilną, pomoc biura rachunkowego również jest tu wskazana. Niestety, w naszym kraju istnieje mocno rozbudowany system biurokratyczny. Sam możesz nie dać rady załatwić wszystkich formalności, dlatego dobrze jest skorzystać ze wsparcia specjalistów. 

A kiedy w Twojej firmie nie dzieje się za dobrze? Z pomocą przyjdzie audyt księgowy i prawny. Wreszcie dowiesz się, dlaczego Twoje przedsiębiorstwo podupada. To jednak nie wszystko. Otrzymasz cenne wskazówki, jak temu zaradzić. 

Postaw na biuro rachunkowe z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej

Od 2004 roku każde biuro rachunkowe jest zobowiązane do tego, aby posiadać polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Konieczne jest, aby osoby odpowiedzialne za Twojej finanse miały indywidualne ubezpieczenie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zapewnia Ci poczucie bezpieczeństwa w razie błędów popełnionych przez księgowych. 

Większość biur rachunkowych jest uprawniona do tego, aby reprezentować swoich klientów przed urzędami. Zorientuj się, czy i Twoje biuro rachunkowe ma takie możliwości. Księgowy kwestie urzędowe może przecież załatwić w Twoim imieniu. A Ty oszczędzisz czas, który możesz poświęcić swojej firmie. I oczywiście zadbasz o swoje zdrowie. Wizyty w ZUS-ie czy Urzędzie skarbowym są dla przedsiębiorców bardzo stresujące. 

Szybki kontakt

32-322-37-66

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Bielska 49,

43-190 Mikołów