Policjanci z Chorzowa wzięli udział w Silesia Marathon 2025 - bieg i służba

Tłum na starcie, seria kroków po asfalcie i mundury widoczne wśród biegaczy — podczas siedemnastej edycji Silesia Marathon w regionie pojawili się też funkcjonariusze z Chorzowa. Reporter z miejsca zdarzeń opisuje, jak udział służb zmienia charakter imprezy i co oznacza dla mieszkańców.
- Mundurowi z Chorzowa na trasie
- Silesia Marathon jako spotkanie biegaczy i służb
Mundurowi z Chorzowa na trasie
Wśród tysięcy uczestników tegorocznego biegu nie zabrakło reprezentantów Komenda Miejska Policji w Chorzowie. Funkcjonariusze pojawili się na trasie jako zawodnicy i osoby wspierające organizację wydarzenia, pokazując dwutorowe zaangażowanie — sportowe i służbowe. Obecność mundurowych była zauważalna zarówno na odcinkach przeznaczonych dla biegaczy, jak i w miejscach, gdzie potrzebna była koordynacja ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa.
Organizatorzy oraz służby porządkowe współpracowały, by zabezpieczyć trasę oraz ułatwić przepływ uczestników. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Chorzowie, udział w imprezie to także element promocji aktywności fizycznej wśród funkcjonariuszy i lepszego rozumienia potrzeb osób biegających w przestrzeni miejskiej.
Silesia Marathon jako spotkanie biegaczy i służb
Siedemnasta edycja Silesia Marathon, jedna z największych imprez biegowych w regionie, przyciągnęła uczestników z różnych miejscowości, tworząc gęsty, kolorowy peleton na ulicach. To wydarzenie, organizowane co roku, gromadzi “tysiące miłośników sportu” — zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych biegaczy.
Dla miasta i instytucji pokroju policji marathon jest okazją do praktycznego sprawdzenia procedur zabezpieczenia imprez masowych oraz do budowania pozytywnych relacji z mieszkańcami. Obecność przedstawicieli Komenda Miejska Policji w Chorzowie podkreśla, że bezpieczeństwo uczestników i porządek publiczny idą w parze z promocją aktywnego stylu życia.
na podstawie: Policja Chorzów.
Autor: krystian