Zdrowe zęby i piękny uśmiech przywracają pewność siebie. Niestety, często zaniedbujemy wizyty u stomatologa w obawie przed bólem i skomplikowanymi zabiegami. Zupełnie niesłusznie, ponieważ specjalista wyleczy ewentualne ubytki, zastosuje profilaktykę przeciwpróchniczą lub uratuje zęby przed ich usunięciem. W nowoczesnych klinikach i centrach medycznych leczenie stomatologiczne jest praktycznie bezbolesne.

Stomatolog — zadba o zdrowie Twoich zębów i przywróci Ci piękny uśmiech!

Stomatolog — dba o zęby kompleksowo

Obecnie usługi dentystyczne obejmują nie tylko ekstrakcję (usuwanie zębów) lub leczenie kanałowe. Zaliczymy do nich także profilaktykę przeciwpróchniczą, leczenie zachowawcze, leczenie chorób przyzębia i ortodoncję. Oczywiście stomatolog zajmuje się również protetyką, implantologią i wybielaniem zębów. Specjalista wykorzystuje najwyższej jakości narzędzia takie jak mikroskopy endodontyczne, jak również wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny.

Doświadczony stomatolog, zanim przejdzie do konkretnych zabiegów, przeprowadzi kompleksową diagnozę Twojego problemu — wykona RTG zębów, RTG boczne czaszki, zdjęcie pantomograficzne (płaski obraz szczęki i żuchwy), tomografię stożkową.

Kiedy zgłosić się do stomatologa?

Wiele osób stomatologa traktuje jako zło konieczne, co skutkuje tym, że zgłaszają się do niego za późno. Nie warto czekać z wizytą, aż ból zęba będzie tak silny, że uniemożliwi normalne funkcjonowanie. Zdecydowanie lepiej regularnie odwiedzać specjalistę i stosować działania profilaktyczne, które pozwolą uniknąć leczenia kanałowego lub — co gorsza — usuwania zębów.

Kiedy zatem zgłosić się do stomatologa? W przypadku:

  • bólu zęba
  • krwawienia lub zaczerwienienia dziąseł
  • nadwrażliwości na zimno i gorąco
  • bólu szczęki
  • pojawienia się białych, brunatnych lub czarnych przebarwień na zębach
  • suchości w jamie ustnej
  • bólu wywołanego zjedzeniem twardego pokarmu

Stomatologia zachowawcza, czyli nie tylko profilaktyka przeciwpróchnicowa

Stomatologia zachowawcza obejmuje profilaktykę przeciwpróchnicową, ale także endodoncję, czyli leczenie kanałowe. Aby zachować zdrowie zębów i uniknąć ich ekstrakcji, zdecyduj się na leczenie profilaktyczne. Opiera się ono na opracowaniu zmian próchnicowych w taki sposób, aby pozostawić jak najwięcej tkanki twardej zęba. Uszkodzony ząb następnie wypełnia się nowoczesnymi materiałami. Wszystkie zabiegi profilaktyki przeciwpróchnicowej są bezbolesne, dlatego nie masz się czego obawiać

Jak wygląda kanałowe leczenie zębów?

Pacjenci najbardziej obawiają się kanałowego leczenia zębów i związanego z nim bólu. Niesłusznie, ponieważ współczesne znieczulenia są bardzo skuteczne — w wielu przypadkach nie potrzeba nawet stosować tradycyjnego zastrzyku (znieczulenie komputerowe).

Endodoncja to leczenie chorób miazgi zębowej i tkanek okołowierzchołkowych. Zabiegi endodontyczne zawsze poprzedza diagnostyka radiologiczna. Stomatolog pod mikroskopem endodontycznym ocenia zarys dna komory zęba i odnajduje niewidoczne gołym okiem kanały. Następnie specjalista usuwa chore tkanki, co umożliwia dostęp do komory zęba. Kolejny etap to oczyszczenie kanałów, ich poszerzenie i wypełnienie materiałem stomatologicznym. Jeśli to konieczne stomatolog proponuje różne sposoby odbudowy korony zęba.

Chirurgia stomatologiczna — ekstrakcja, leczenie, a nawet przeszczep kości

Chirurgia stomatologiczna to jedna ze specjalności stomatologicznych. Chirurg-stomatolog zajmuje się ekstrakcją zębów (skomplikowanym usuwaniem zębów mądrości lub mocno zniszczonych próchnicą), leczeniem torbieli i ropni. Chirurgia stomatologiczna obejmuje również leczenie powikłań po endodoncji. Ponadto chirurg-stomatolog przygotuje Cię do leczenia protetycznego lub wszczepienia implantów.

Profesjonalni stomatolodzy mają świetne podejście także do najmłodszych pacjentów. Minimalizują ich stres, sprawiając, że dzieci poddają się wszelkim zabiegom stomatologicznym.

Nie zwlekaj z wizytą u stomatologa. Ubytki w zębach nie tylko są nieestetyczne, ale także powodują choroby przyzębia. Te z kolei objawiają się silnym bólem i zapaleniem. Tych przykrych dolegliwości unikniesz, jeśli nie zapomnisz o regularnych kontrolach w gabinecie stomatologicznym. Specjalista zadba o Twój piękny uśmiech, komfort i zdrowie zębów.

Skorzystaj z usług stomatologa https://betamed.pl/stomatolog/