Piegi dodają uroku, sprawiając, że kobieta wygląda dziewczęco i młodo. Co jednak w przypadku, kiedy zamiast owych miłych dla oka plamek pojawiają się przebarwienia? Nie tylko szpecą one skórę, ale także wpędzają w kompleksy. Jeśli zmagasz się z plamami pigmentacyjnymi, postaw na laserową redukcję przebarwień. Zabieg przywróci Twojej skórze jednolity koloryt. Bez konieczności stosowania mocnego makijażu i silnych peelingów złuszczających.
Przebarwienia skóry, czyli nieestetyczne plamy pigmentacyjne
Przebarwienia skóry to nic innego jak plamy pigmentacyjne. Są one wynikiem nierównomiernego rozłożenia melaniny — barwnika, który odpowiada za koloryt skóry. Zmaga się z nimi aż 50% kobiet. Owe przebarwienia najczęściej występują w postaci brązowych plam. Mogą pojawiać się na twarzy, dekolcie, ramionach i dłoniach, ale także nogach i plecach.
Jak powstają przebarwienia?
Trudno wskazać przyczynę powstawania przebarwień, ponieważ nie jest ona do końca znana. Najczęściej brązowe plamy pigmentacyjne pojawiają się w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Ilość energii słonecznej, którą absorbuje skóra, kumuluje się w niej przez lata. Dlatego przebarwień nie zobaczysz od razu.
Do powstawania przebarwień przyczyniają się zmiany hormonalne (stosowanie antykoncepcji, ciąża). Natomiast przebarwienia, które pojawiły się pod oczami i nad górną wargą mogą świadczyć o chorobach nadnerczy. Jedną z przyczyn powstawania plam pigmentacyjnych są składniki niektórych kosmetyków — olej bergamotowy, konserwanty.
Rodzaje przebarwień
Przebarwienia dzielą się ze względu na sposób, w jaki powstały oraz na łatwe i trudne do usunięcia. Najpopularniejszymi rodzajami przebarwień są:
- posłoneczne — powstały w wyniku nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie UV,
- pozapalne — pojawiały się po przebytych stanach zapalnych skóry takich jak trądzik pospolity, liszaj płaski, łuszczyca (najczęściej ustępują one samoistnie),
- mechaniczne — do ich powstania przyczyniły się urazy,
- chemiczne — pojawiły się pod wpływem stosowania kosmetyków lub środków chemicznych,
- cieplne — powstały, kiedy skóra uległa nadmiernemu przegrzaniu,
- hormonalne — pojawiły się podczas stosowania terapii hormonalnej,
- soczewicowate — te ciemnobrązowe plamki są wynikiem długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV, stosowania leków lub naświetlania.
Jeśli chodzi o przebarwienia łatwe do usunięcia, wyróżniamy tu piegi, natomiast najtrudniej jest pozbyć się przebarwień hormonalnych, zwanych melasmą.
Jak wygląda laserowa redukcja przebarwień?
Najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zastosowanie lasera. Wiązka światła rozbija nagromadzaną w miejscu przebarwienia melaninę na drobne cząsteczki, które następnie ulegają złuszczeniu.
Laserowa redukcja przebarwień polega na tym, że w głąb skóry przedostaje się kontrolowana porcja energii. Przenika ona mikrokanalikami (do 3 mm), nie uszkadzając przy tym naskórka. Po czasie zmiana stopniowo rozjaśnia się po to, aby całkowicie zaniknąć.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg laserowej redukcji przebarwień?
Jeśli borykasz się z przebarwieniami, których nie usunęły kosmetyki (na przykład peelingi kwasowe) lub inne zabiegi, zdecyduj się na laserową redukcję przebarwień. Zlikwidujesz plamy starcze, przebarwienia hormonalne, pourazowe, potrądzikowe i te, które powstały w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV.
Po zabiegu z zastosowaniem nowoczesnego lasera spodziewaj się nie tylko redukcji przebarwień, ale także wyrównania kolorytu skóry i efektu anti-aging.
Zalecenia przed i po zabiegu laserowego usuwania przebarwień
Na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem laserowego usuwania przebarwień, zrezygnuj z opalania. Natomiast tydzień przed zabiegiem nie pij alkoholu. Jeśli przyjmujesz sterydy, antykoagulanty lub leki fotouczulające, odstaw je na 14 dni przed sesją z zastosowaniem lasera.
Po zabiegu unikaj stosowania toników na bazie alkoholu i spirytusu. Nie używaj również mydła. Staraj się nie podrażniać skóry ręcznikiem lub gąbką. Przez 2 tygodnie po zakończonej laseroterapii nie korzystaj z sauny i nie bierz gorących kąpieli. Do miesiąca po zabiegu unikaj słońca. Stosuj kremy z wysokimi filtrami i używaj łagodnych kosmetyków.
Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej redukcji przebarwień są ciąża, okres karmienia piersią, aktywna choroba nowotworowa, trądzik i stany zapalne skory. Osoby z niewyrównaną cukrzycą również powinny zrezygnować z zabiegu.
Dzięki laserowej redukcji przebarwień zlikwidujesz nieestetyczne plamy, które nie tylko nie dodają Ci uroku, ale także obniżają samoocenę. Twoja skóra rozjaśni się i odzyska zdrowy, wyrównany koloryt.
Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://drzazgaclinic.pl/laserowa-redukcja-przebarwien/