Dwie godziny wystarczyły policjantom chorzowskiej drogówki aby zatrzymać 3 kierujących, którzy wsiedli „za kółko” pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich będzie odpowiadać za popełnienie przestępstwa. Trzeci z mężczyzn odpowie za wykroczenie.

W miniony wtorek w godzinach popołudniowych mundurowi na terenie miasta badali trzeźwość kierujących. Wyrywkowe kontrole w kilku miejscach Chorzowa przyniosły efekt. Około godziny 17:05 został zatrzymany pierwszy nietrzeźwy. Jak się okazało 41-letni mieszkaniec Katowic kierował volkswagenem mając w wydychanym powietrzu ponad 0,6 promila. Około godziny 18:40 w tym samym miejscu i ci sami policjanci zatrzymali drugiego mężczyznę. Tym razem był to 38-letni mieszkaniec Świętochłowic. Badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny mężczyzna na dodatek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami, a termin badania technicznego w jego pojeździe upłynął. W międzyczasie drugi patrol drogówki zatrzymał kierującego po użyciu alkoholu. Pomiar wykazał niespełna 0,5 promila alkoholu u 55-latka z Chorzowa. Początkowo obecność alkoholu w wydychanym powietrzu tłumaczył zjedzeniem 4 cukierków i czekoladowego batonika.
Od początku roku w Chorzowie policjanci zatrzymali 107 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości. Kolejnych 41 kierujących znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 57 osób wsiadających za kierownicę pod wpływem środków odurzających.