10 sierpnia o godzinie 15.00 rusza kampania edukacyjno-profilaktyczna "Bezpieczny sk8park". W naszym mieście rozpocznie się na skateparku przy szybie prezydent. Kampania ma celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz podniesienie świadomości ich uczestników z zakresu stosowania przez nich wyposażenia ochronnego i odpowiedniego sprzętu. Organizatorem akcji jest KWP w Katowicach, a partnerami chorzowska komenda, oraz instruktorzy ze szkół jazdy m.in. na deskorolkach.

Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników skateparków oraz pumptrucków i innych miejsc przystosowanych do ekstremalnej jazdy na rowerach, hulajnogach, deskorolkach czy łyżworolkach. W kampanii tej zwracana będzie uwaga nie tylko na problem odpowiedniego wyposażenia ochronnego tj. kaski, ochraniacze, rękawice itp. czy nieprzystosowania kupowanego sprzętu do wyczynowej jazdy, ale także brawury oraz braku odpowiednich umiejętności, które mogą być powodem wielu urazów niosących za sobą bardzo poważne skutki dla zdrowia a nawet życia.

W tym dniu, oprócz pogadanek, będzie można zobaczyć jazdy pokazowe przygotowane przez instruktorów. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz opiekunów.