Wiele Ukrainek, które przybyły do naszego kraju, uciekając przed wojną, znajduje zatrudnienie w sklepach, przetwórstwie spożywczym, jako pomoce domowe i sprzątaczki. Nasi pracodawcy od wielu lat borykają się z brakami kadrowymi, dlatego coraz częściej oferują pracę cudzoziemcom. Sprzątaczka z Ukrainy przykłada się do swoich obowiązków i nie ma takich wymagań jak Polka na tym samym stanowisku. Obecnie Ukrainki do serwisów sprzątających zatrudnisz szybciej i na dłużej.

 

Sprzątaczki z Ukrainy, czyli jak w naszym kraju radzą sobie imigrantki

Sprzątaczka z Ukrainy — coraz łatwiej ją zatrudnić

Od 24 lutego 2022 roku do początku marca granicę z Polską przekroczyło już ponad 575 tysięcy osób. Tak wynika z danych Straży Granicznej. Większość uchodźców to kobiety z dziećmi. To one w pierwszej kolejności potrzebują nie tylko wsparcia medycznego i psychologicznego, ale także zatrudnienia. 

Jeśli szukasz sprzątaczek do swojego serwisu sprzątającego, branży HoReCa lub szpitala, zatrudnij Ukrainki. Polski rząd przygotował specustawę, na podstawie której Ukraińcy mogą przebywać na terenie naszego kraju po otrzymaniu pieczątki na granicy. Tym samym od uchodźców nie wymaga się wiz. Zmieniły się również zasady legalizacji pobytu obywateli z Ukrainy. W Polsce przebywają oni legalnie przez okres 18 miesięcy, licząc od dnia 24 lutego. Po upływie 9 miesięcy mogą natomiast postarać się o zezwolenie na pobyt czasowy na okres około 3 lat. 

Sprzątaczkę z Ukrainy zatrudnisz łatwiej niż kiedykolwiek. Wystarczy, że w Powiatowym Urzędzie Pracy zgłosisz fakt, że zatrudniłeś Ukrainkę. Masz na to czas do 14 dni od momentu, kiedy podejmie ona u Ciebie pracę. 

Jak pracuje sprzątaczka z Ukrainy?

Sprzątaczka z Ukrainy może rozwiązać Twoje problemy kadrowe. Nie tylko zyskasz pracownika, ale także rzetelną i sumienną osobę w swoim przedsiębiorstwie. Niektóre Ukrainki są mobilne — do naszego kraju przyjeżdżają bez rodziny, więc mogą podjąć zatrudnienie w dowolnym mieście. Trudna sytuacja materialna Ukrainek sprawiła, że chcą one jak najwięcej zarobić. Nie narzekają na pracę w dni wolne i często biorą nadgodziny. Ponadto Ukrainki swoje obowiązki wykonują z uśmiechem na ustach. Polki często wyrzucają naszym pracodawcom niskie zarobki i pracę po godzinach. Są także roszczeniowe. Ukrainki cenią sobie nie tylko współpracę z naszymi przedsiębiorcami, ale także warunki, jakie panują w naszym kraju. Przykładowo na Ukrainie młodzież ma dostęp jedynie do płatnych wyższych uczelni, podczas gdy w naszym kraju państwowe studia są darmowe. 

Jeśli chcesz zatrudnić kompetentną sprzątaczkę z Ukrainy, podejmij współpracę z agencją pracy tymczasowej. Owa agencja znajdzie dla Ciebie wykwalifikowane pracownice, które zatrudnisz szybko i na dogodnych zasadach. Unikniesz wielu formalności, a firma zewnętrzna weźmie na siebie wiele obowiązków związanych z legalizacją pracy Ukrainek. Odciążysz także swój dział HR, który nie będzie przeprowadzał żmudnych i kosztownych rekrutacji. 

Jak wygląda praca sprzątaczki?

Sprzątaczka z Ukrainy może, jak już wspomniano, zajmować się czyszczeniem powierzchni biurowych, magazynowych i hal. Osoby sprzątające często są także odpowiedzialne za utrzymanie czystości na terenie szpitala. Sprzątaczka biurowa odkurza, zamiata i myje podłogi. Zajmuje się również czyszczeniem lodówki, przecieraniem biurek z kurzu, uzupełnianiem środków czystości w łazience. Do obowiązków sprzątaczki należy także utrzymanie czystości w biurze kierownika/dyrektora i podlewanie kwiatów. 

Ukrainki nie mają problemu z tym, aby zaaklimatyzować się w naszym kraju. Nasi pracodawcy chętnie je zatrudniają, ponieważ są rzetelne i sumienne. W Polsce czeka na nie wiele stanowisk, dzięki czemu obywatelki Ukrainy zarobią na utrzymanie, a nasi pracodawcy — uzupełnią braki kadrowe.   

Poznaj naszą ofertę na stronie : https://www.jobspol.com/pracownicy-ukraina.html