Pandemia i oszczędzanie

Dość wielu z nas jest egoistami, czyli jeśli już taka pandemia trwa niemal dwa lata i co równie ważne strategia walki z wirusem polega na blokowaniu branży fryzjerskiej, tej związanej z transportem ludzi i kosmetycznej, to firmy mają trudniej. Zarabiają znacznie mniej lub bywa też i tak, że w pewnych miesiącach kompletnie się tym firmom zakazuje działalności. Dlatego też w tych trudnych ( https://www.ferdeksklep.pl/ ) czasach ludzie zarabiający na własne firmy są egoistami. Jednym słowem jeśli już tracą te własne pieniądze to raczej na osoby im bliskie, czyli zapewne na najbliższą rodzinę lub na dość bliskich znajomych, ale trafiają się też i tacy którzy biorą od innych pomoc chętnie, ale gdy ta osoba, która podarowała im pomoc sama potrzebuje takowej wykręcają się od odpowiedzialności za jej los, czyli twierdzą, że dalej zbierają na firmę lub nie mają ze względu na to, że pomogli swojej rodzinie. Tego typu wzmianki mogą być kłamstwami egoistów i często tak jest wtedy gdy zaczyna się ten wybitnie dotkliwy kryzys ekonomiczny. W tego typu czasach ludzie raczej myślą o sobie niż o pomaganiu innym, czyli nawet tym, którzy zasługują na pomoc.

Oszczędzanie.

W czasach bardzo trudnych ekonomicznie, czyli wtedy gdy gospodarka znacząco zwalnia i pewnym staje się to, że kryzys ekonomiczny potrwa wiele lat, czyli nawet ponad dekadę. Nie pomaganie nawet własnej rodzinie może stawać się czymś typowym, bo w tych skrajnych sytuacjach ludzie są egoistami. Rzecz jasna mówienie w trudnych czasach o tym, że nie pomagamy znajomym, którzy wcześniej nam pomogli tylko dlatego, że zbieramy na firmę to bardzo zły pomysł. Mowa tu o tym, że tego typu uzasadnienia w czasach nieciekawych w sensie ekonomicznym są ogólnie odbieranymi źle lub bardzo źle, bo brzmi to przynajmniej dziwnie. Dlatego zazwyczaj inaczej się w takich sytuacjach uzasadnia brak tej chęci pomocy. Natomiast samo oszczędzanie w takich czasach jest znacząco utrudnionym i co najistotniejsze trzeba się raczej liczyć z tym, że straci się niemal wszystkie oszczędności na rozpoczęcie biznesu, bo tak to w życiu bywa.

Inne ważne wzmianki.

Nasze psychologiczne podejście do sprawy też jest bardzo ważnym. Mowa tu o tym, że nawet w bardzo głębokim kryzysie ekonomicznym wielu z nas nie myśli o tym, by pomagać rodzinie i bliskim znajomym, a inni wręcz przeciwnie. Mowa tu o tym, że sposobu myślenia niektórych z nas nie odmieni nawet ten bardzo głęboki kryzys ekonomiczny i warto o tym pamiętać, czyli niektórzy w tym kryzysie utracą płynność finansową tylko ze względu na to, że za długo będą prosić o pomoc egoistów.