Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Meble loft do salonu – te modele to hit!

Styl loftowy już od paru lat cieszy się dużym powodzeniem. Gdy także planujesz wykorzystać go do aranżacji swojego salonu, poznaj meble, które świetnie sprawdzą się w tym wnętrzu!

Czym wyróżnia się styl loft?

Loft jest nazwą stosowaną do opisu przestrzeni tworzonej na wzór dawnej manufaktury zamienionej w mieszkanie. Odnosi się ona także to oryginalnych mieszkań w fabrykach, które szczególną popularność zdobyły w Nowym Jorku.

Obecnie loftowy styl wystroju wnętrz, który określany jest także jako przemysłowy albo industrialny, jest bardzo popularny i chętnie wybierany do wielu przestrzeni. Gdy marzysz o salonie w stylu loft, poznaj propozycje mebli, mogą sprawdzić się wtedy doskonale!

Meble wypoczynkowe w stylu loft

Styl loft to przede wszystkim meble wypoczynkowe jak narożniki, kanapy czy fotele wykonane ze skóry naturalnej albo jej ekologicznego odpowiednika. Tego typu umeblowanie wygląda świetnie w przemysłowych przestrzeniach, gdy jest dodatkowo uzupełnione o przeszycia albo pikowanie.

Alternatywą dla mebli wykończonych skórą są te tapicerowane tkaninami, na przykład w formie prostych, nowoczesnych mebli w kolorze szarości.

Krzesła w stylu loft

Bardzo często salony w stylu loft łączą w sobie różne funkcje. Gdy salon ma spełniać także rolę jadalni lub jest połączony z aneksem kuchennym, wtedy warto zdecydować się na krzesła w stylu loft.

Loftowe krzesła najczęściej wykonane są z użyciem metalu oraz drewna, stanowiąc także ich efektowne połączenie. Bardzo popularne są krzesła zwykłe oraz barowe – hokery, które mają metalowe ramy w geometrycznym kształcie oraz kolorze czarnym, a także wykończone za pomocą drewna naturalnego albo jego imitacji w formie płyty meblowej.

Więcej ciekawych pomysłów na krzesła loft można znaleźć już teraz na blogu www.alladyn-meble.com.pl.

Regały, komody i szafki do salonu loft

Gdy w salonie mają być umieszczone meble do przechowywania w stylu loft, duże znaczenie ma wybór odpowiednich mebli do przechowywania.

Regały, komody i szafki do salonu urządzonego w stylu loft najczęściej wykonane są z użyciem drewna albo jego imitacji oraz elementów metalowych w czarnym kolorze. Takie połączenie wygląda bardzo efektownie i doskonale wpisuje się we wnętrza w przemysłowym stylu.

Jeszcze więcej pomysłów na różne meble i wnętrza w stylu loft można znaleźć już teraz na stronach internetowych producentów umeblowania, blogach internetowych oraz serwisach wnętrzarskich.