Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Zaplecza SEO i wygasłe domeny - co mają ze sobą wspólnego

Wygasłe domeny możemy użyć do zbudowania własnego zaplecza SEO. Własne zaplecze SEO to nic innego jak inna domena, która linkuje do naszej głównej witryny, którą chcemy pozycjonować.

Własne zaplecze to sama z podstawowych metod link buildingu. Są to strony internetowe na których umieszczamy linki do strony pozycjonowanej. Im więcej wysokiej jakości backlinków dostanie nasza strona, tym lepiej dla jej pozycji w wyszukiwarce. Posiadanie zaplecza jest więc jedną z metod pozycjonowania strony. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby stworzyć takie zaplecze samemu, możesz skorzystać z usług agencji SEO, która ma już w tym doświadczenie.

Jednym z czynników wpływających na wartość zaplecza jest jakość jego podlinkowania. Domena kilkuletnia, mocno podlinkowana z ciekawych miejsc to miejsce potencjalnie bardzo mocnego linku. 

Można kupić nowa domenę a następnie, po zbudowaniu strony, linkować ją. Atutem jest toż, że mamy władzę nad podlinkowaniem takiej witryny. Pewnym minusem jest czas, zanim domena nabędzie większej mocy, jednak tak naprawdę prawdopodobnie już jakąś moc ma od samego początku. Oczywiście linkowanie to te jakiś koszt. 

Można w sprawie domeny pod zaplecze pójść na skróty. Istnieje możliwość kupowania domen których poprzedni właściciele nie opłacili na następny okres abonamentowy. W tej grupie domen można odnaleźć wieloletnie domeny, nader dobrze podlinkowane i spełniające jeszcze inne kryteria. 

Są temu specjalne serwisy. Jednym z takich serwisów jest expireddomain.net. Jest toż serwis, który za darmo daje naprawdę duże możliwości szukania domen wygasłych. Można ustawiać swoje kryteria, między innymi takie jak obecność danej frazy w nazwie domeny, żądaną końcówkę, ilość linków prowadzących do domeny, ilość domen albo IP z których domena jest linkowana oraz dużo innych. 

Jak można wykorzystać takie domeny oprócz zbudowania na nich zaplecza? Można wykorzystać przekierowanie 301. Wówczas wszystkie odnośniki prowadzące do takiej przejętej domeny są przekierowywane na swoją stronę docelową. 

Jednak przed ustawieniem przekierowania warto rozważyć postawienie na niej najpierw tematycznej strony i dopiero po pewnym czasie ustawić przekierowanie. 

Oczywiście należy umieć szukać dobre domen. Nie jednak ogromnie ważna liczbę odsyłaczy przychodzących oznaczać może iż mamy do czynienia z domena wartościową pod kątem SEO, bardzo niejednokrotnie jest przeciwnie – duże ilości backlinków mogą oznaczać, że jesteśmy do czynienia z domeną, w jakiej był spam

Chcąc zweryfikować dodatkowo domenę, która może dobrze wyglądać pod kątem profilu linków albo wieku, można a nawet należy skorzystać z serwisu archive.org. Pozwala on po prostu zobaczyć co tak faktycznie było w tej domenie.