Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Do chorzowskiego wydziału ruchu drogowego wpłynęła wiadomość z przeprosinami dla mundurowych nadesłana przez kierowcę lancii. Mężczyzna wyraził w nich skruchę, za jego zdaniem, niepoprawne zachowanie wobec policjantów prowadzących kontrolę trzeźwości. W swojej wiadomości wytłumaczył on także powód takiego postępowania i jak wyjaśnił "Każdy w życiu ma zły dzień. Popełniłem błąd i za niego bardzo przepraszam”.

Do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie wpłynęła wiadomość e-mail od kierowcy lancii. Mężczyzna przeprosił w niej policjantów z drogówki za swoje „niepoprawne zachowanie wobec panów kontrolujących trzeźwość”. Z wiadomości, jaką napisał kierujący wynika, że podczas kontroli podjechał on do mundurowych i zakwestionował legalność prowadzonych przez nich działań.

„(…) Podjechałem tam celowo, ponieważ chciałem spytać, na jakiej podstawie taka kontrola jest wykonywana i oświadczyłem, że jest ona nielegalna, przyznam szczerze, że gdzieś usłyszałem o postanowieniu Sądu Najwyższego, ale byłem w błędzie. Panowie mieli do mnie dużo cierpliwości, za co dziękuję. Grzecznie, kilkakrotnie mi wszystko wytłumaczyli, mimo wszystko odjeżdżając i tak byłem przekonany o swojej racji. Proszę o przekazanie przeprosin na ręce owych Panów. Nawiasem mówiąc takie działania są potrzebne społeczeństwu i nigdy nie byłem temu przeciwny. Każdy w życiu ma zły dzień. Popełniłem błąd i za niego bardzo przepraszam. Kierowca Lancii.”

Mężczyzna docenił działanie mundurowych i to, że pomimo spornej sytuacji policjanci zachowali się jego zdaniem w sposób profesjonalny, kulturalny i wykazali się cierpliwością. Jak widać przepisy ruchu drogowego często budzą u kierowców wiele emocji, ale czasem rozmowa, wyjaśnienie wątpliwości przez policjantów odnosi pozytywny skutek. Przyznajemy także, że taka forma wyrażenia skruchy zdarza się niezwykle rzadko, tym bardziej doceniamy gest tego kierowcy. 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.