• Chorzowscy policjanci uczestniczyli w festynie SANEPID-u

  Festyn od ponad 20 lat organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie. W tym roku miał szczególny charakter ze względu na stulecie istnienia służb sanitarnych w Polsce. Chorzowscy policjanci przygotowali dla uczestników wiele atrakcji, można było zobaczyć policyjne radiowozy i motocykle spotkać maskotkę policyjną o imieniu „Sznupek” oraz wysłuchać krótkiego koncertu Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 • Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich Wisła 2019

  W najbliższy weekend w Wiśle obędą się zawody FIS Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Wisła 2019. W związku z organizacją konkursu należy spodziewać się zmian w ruchu drogowym na terenie miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali jak zwykle policjanci oraz służby porządkowe organizatora.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków

  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni tygodnia pozwala na stwierdzenie, że weekendy były najbardziej niebezpiecznymi okresami na drogach.

 • Uroczyste obchody 100-lecia Policji Państwowej w Chorzowie

  W Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Wśród zaproszonych gości byli: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński oraz Prezydent Miasta Chorzowa Andrzej Kotala a także przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją i samorządowcy. W uroczystości wzięli udział: funkcjonariuszki, funkcjonariusze, pracownicy cywilni Policji, którzy otrzymali odznaczenia, nagrody oraz awanse na wyższe stopnie.

 • Na śląskich drogach w I półroczu 2019 roku bezpieczniejsze niż przed rokiem

  Śląska drogówka podsumowała pierwsze półrocze 2019 roku pod względem bezpieczeństwa na drogach w naszym województwie. Jest bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku 2018. Do wymarzonej wizji: żadnych śmiertelnych ofiar wypadków, niestety nadal daleka droga. Pamiętajmy o wspólnym bezpieczeństwie, uważajmy na drogach dbając o siebie i innych. Zwolnijmy...

 • Działania "SMOG" na chorzowskich drogach

  Chorzowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

 • Dąbrowski policjant potrzebuje pomocy – pożar strawił dobytek życia jego i całej rodziny

  Pożar w mieszkaniu wybuchł w niedzielę 14 lipca 2019 roku około godz. 19.00 kiedy policjant był w służbie. W płomieniach stanęło całe mieszkanie, które doszczętnie spłonęło. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Ogień pochłonął meble, ubrania, dokumenty, oszczędności, sprzęt gospodarstwa domowego i wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Czteroosobowa rodzina naszego kolegi Rafała – dzielnicowego z dąbrowskiego garnizonu policji - w wyniku pożaru straciła dorobek całego życia.

 • Przyjęliśmy 111 nowych policjantów

  Dzisiaj śląski garnizon zasiliło 111 nowych policjantów. Pod koniec lipca złożą oni ślubowanie i rozpoczną ponad półroczne szkolenie podstawowe. Po trwającym następnie blisko trzy miesiące procesie adaptacji w oddziałach prewencji, młodzi mundurowi trafią do swoich jednostek, gdzie będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

 • bilety: 5 zł (liczba miejsc ograniczona)

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32/ 349 78 68
 • Na drodze odpowiadasz za życie…

  Większość wypadków drogowych powstaje z winy kierujących pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Dominującą przyczyną tych tragicznych zdarzeń jest prędkość, która ma decydujący wpływ na konsekwencje wypadków. Im jest większa, tym wyższe jest ryzyko utraty życia.

 • Chorzowski policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

  Policjant z chorzowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. W czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę skody, który wsiadł do auta mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

 • Zapraszamy na Święto Policji!

  Komendant Miejski Policji w Chorzowie podinsp. Robert Łuszcz ma zaszczyt zaprosić policjantów, pracowników cywilnych wraz z rodzinami, oraz mieszkańców Chorzowa na uroczystą zbiórkę organizowaną w ramach obchodów Święta Policji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Uroczystość odbędzie się w dniu 17 lipca 2019 roku o godzinie 12.00 w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 w Chorzowie.

 • SPEKTAKL FAMILIJNY NA RYNKU W CHORZOWIE.

  WSTĘP WOLNY

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32/ 349 78 68
  bilety: 5 zł (liczba miejsc ograniczona)

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32/ 349 78 68
 • Podziękowania dla dzielnicowych z chorzowskiej jedynki

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Roberta Łuszcz wpłynęły podziękowania dla dzielnicowych z Komisariatu Policji I w Chorzowie. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie, podziękowała dzielnicowym za życzliwość, pomoc i wspieranie działań szkoły.

 • Apelujemy o ostrożność przy wynajmie apartamentu na urlop

  Pamiętaj, oszuści nie mają urlopu, a wręcz przeciwnie dla nich wakacje to okres wytężonej "pracy". Przekonała się o tym mieszkanka Chorzowa, która na jednym z portali internetowych znalazła atrakcyjny apartament nad morzem. Niestety gdy tylko wpłaciła kaucję, kontakt z nieuczciwym "właścicielem" się urwał. Przypominamy!!! Zanim zdecydujemy się przelać pieniądze na wskazane konto lub przekazać je do ręki, należy zweryfikować właściciela obiektu.

 • GOŚCINNIE W KAWIARNI #WOLKA PRZY UL. WOLNOŚCI 3

  wstęp wolny
 • Fakt: Wyprzedzanie to najniebezpieczniejszy manewr w ruchu drogowym

  Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. To sytuacja, która w warunkach zwiększonej ostrożności, często przy dużych prędkościach, łączy ze sobą konieczność wykonania szeregu czynności w tym samym czasie.

 • Dzielnicowi spotkali się z półkolonistami

  Wakacje trwają a chorzowscy policjanci cały czas dbają o to, aby ten czas był bezpieczny dla mieszkańców. Dla najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Miejskim Domu Kultury Batory.

 • SPEKTAKL FAMILIJNY NA RYNKU W CHORZOWIE
  WSTĘP WOLNY

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32/ 349 78 68
  bilety: 5 zł (liczba miejsc ograniczona)

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32/ 349 78 68