• Wyniki konkursu „FILMOWY przeWODNIK”

  W dniu 13 września 2019 r. został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs „FILMOWY przeWODNIK” zorganizowany przez Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem Fundacją PZU w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jury powołane przez Organizatora spośród nadesłanych prac wyłoniło 4 zespoły, które przesłały najciekawsze filmy promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie, nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

 • Zgubiłeś się w lesie? Nie panikuj!

  Lato i jesień to czas leśnych wędrówek. W lasach można spotkać spacerowiczów, zbieraczy jagód i grzybiarzy. Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia w chodzeniu po zalesionych terenach, to łatwo się w nich zgubić. Wystarczy skręcić w złą dróżkę, albo za daleko wejść w las i pojawia się problem - zgubiliśmy się. Co wtedy zrobić?

 • Wspólne ćwiczenia policyjnych jeżdźców z Częstochowy i Chorzowa

  Częstochowscy i chorzowscy policjanci z zespołu konnego razem ze swoimi rumakami wspólnie szkolili swoje umiejętności w zakresie przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zabezpieczania imprez masowych, a w szczególności rozgrywek piłkarskich.

 • Korytarz życia i jazda na suwak z akceptacją Rady Ministrów

  Rada Ministrów przyjęła opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym, wprowadzający przepisy dotyczące tworzenia drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak. Następnie projekt trafi pod obrady Sejmu.

 • Uczcili pamięć pomordowanych i poległych policjantów II Rzeczypospolitej

  Na terenie katowickiej komendy wojewódzkiej odbyła się uroczystość ku czci pomordowanych i poległych policjantów II RP. Główna część wydarzenia miała miejsce przed Grobem Policjanta Polskiego. Tegoroczny Dzień Pamięci przypada w 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, agresji Związku Sowieckiego na Polskę oraz 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Obchody poprzedziła msza święta odprawiona w intencji policjantów w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla. W uroczystościach wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

 • W programie prezentacje grup twórczych ChCK i SDK

  W programie:

  Hip Hop,

  Taniec Współczesny,

  Zespół Natarang,

  Klub Karate Kyokushin,

  Studio Wokalne Ósemka pod kierunkiem Katarzyny Gojny

  Miejsce: Chorzów-RYNEK


  Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 32 349 78 72
 • Pożar i ewakuacja Urzędu Miasta – ćwiczenia

  Pożar w urzędzie, ewakuacja petentów i pracowników – taki był scenariusz ćwiczeń. Policja wraz ze służbami ratowniczymi przeprowadziła je w Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

 • Ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

  Dzisiaj, 12 września 2019 roku, policjanci ruchu drogowego przeprowadzają ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

 • Czy wiesz, że...

  Czy wiesz, jak się zachować na drodze widząc pojazd uprzywilejowany? Na te i inne pytania odpowiadamy w ramach projektu informacyjno – edukacyjnego „Czy wiesz, że …?”.

 • Zapraszamy na V Półmaraton Służb Mundurowych

  W sobotę 14 września 2019 roku odbędzie się V Półmaraton Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu. Impreza organizowana jest w ramach 11 Bytomskiego Półmaratonu. Zapraszamy funkcjonariuszy i pracowników wszystkich służb mundurowych do udziału w rywalizacji.

 • Zastępca szefa chorzowskich policjantów odnalazł zaginionego 10-latka

  Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie mł. insp. Piotr Sielecki odnalazł zaginionego 10-latka. Wczoraj matka chłopca powiadomiła chorzowskich stróżów prawa o zaginięciu syna. Niespełna dwie godziny od zgłoszenia zaginięcia, komendant Sielecki odnalazł chłopca całego i zdrowego w autobusie.

 • Memoriał Kamili Skolimowskiej - utrudnienia w ruchu

  Już w najbliższą sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się memoriał Kamili Skolimowskiej. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca wydarzenia, apelujemy, aby chętni do udziału w memoriale, w miarę możliwości, korzystali z komunikacji miejskiej. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu w okolicy stadionu.

 • Bilety: 15 PLN, z kartą Bajtel oraz ChCKartą 10 PLN, bilet grupowy dla szkół (powyżej 10 osób) 8 PLN

  informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 247 39 58
  Bilety: 20 PLN, 15 PLN z CHCKartą

  Info: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 247 39 58/54
  Zapraszamy również na imprezy sąsiadującego z nami Teatru Rozrywki w Chorzowie m.in.
  MAMA WARHOLA gościnny koncert zespołu TOŁHAJE
  13 października 2019 r. godz. 19:00
  Bilety od 35 zł dostępne w Teatrze Rozrywki
  Plac przed Chorzowskim Centrum Kultury,
  godz. 17.00

  WSTĘP WOLNY

  Po wakacyjnej przerwie powraca program „Szyjemy na miarę. Chorzów Miasto Kobiet. Chorzów Miasto Mężczyzn”, a w nim Strefa Aktywności dla dużych i małych organizowana przez GB Spartan Chorzów.

  Wielki Trening Sztuk Walki!
 • "Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom" - "Życie warte jest rozmowy"

  W Polsce codziennie odbiera sobie życie 15 osób, 12 z nich to mężczyźni. Na świecie w wyniku śmierci samobójczej co 60 sekund umiera mężczyzna. O przeciwdziałaniu tym tragediom, zrozumieniu ich przyczyn i poszukiwaniu rozwiązań mówi się rzadziej, niż o bezpieczeństwie na drogach. „Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom” obchodzony jest dzisiaj w Polsce pod hasłem „Życie warte jest rozmowy”.

 • „Czy wiesz, że?” - nowy projekt informacyjno-edukacyjny Policji

  W tym roku Policja obchodziła święto 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Ta istotna dla naszej formacji data stanowi nie tylko chęć upamiętnienia tego wielkiego wydarzenia, ale jest także refleksją nad tym jak możemy jeszcze bardziej Państwu pomagać i lepiej chronić. Z myślą o tej idei, chcemy Państwa zachęcić do zapoznania się z nowym pomysłem informacyjno-edukacyjnym opracowanym dla Państwa, który nazwaliśmy „Czy wiesz, że?”.

 • Wiadomości Pożar i ewakuacja Urzędu Miasta – ćwiczenia

  Pożar w urzędzie, ewakuacja petentów i pracowników – taki był scenariusz ćwiczeń. Policja wraz ze służbami ratowniczymi przeprowadziła je w Urzędzie Miasta przy ul Rynek 1. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

 • bilety: 15 PLN/10 PLN
  rezerwacja biletów:
  www.teatr-rozrywki.pl/repertuar/bilety
  tel.32 346 19 34
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  bilety:
  parter:15 PLN/10 PLN z Kartą Bajtel
  balkon:10 PLN/5 PLN z Kartą Bajtel

  więcej informacji i rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 32 349 78 84/63