"Scena Pod Schodami" to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury. Będzie to miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

W programie: kolędy, pastorałki oraz słynne utwory musicalowe w wykonaniu chorzowskich artystów.

Liczba miejsc ograniczona!

bilety: 15 PLN

więcej informacji i rezerwacja miejsc:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 78

Zapraszamy serdecznie!
bilety: parter 60 PLN
balkon: 50 PLN

więcej informacji i rezerwacja miejsc:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 72/65/63
 • Usłyszał 338 zarzutów

  Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli śledztwo prowadzone pod nadzorem chorzowskiej prokuratury, dotyczące wyłudzania podatku VAT. Śledczy ustalili, że 37-letni mężczyzna podrabiał faktury VAT, aby nie płacić podatków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

 • Uciekał, bo nie miał prawa jazdy

  Policyjna grupa Speed działa na drogach województwa śląskiego od lipca ubiegłego roku. W jej skład wchodzą również mundurowi z chorzowskiej drogówki. Tym razem do niechlubnego grona ujętych przez nich drogowych piratów dołączył kolejny, który nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec mundurowym. Jak się szybko okazało, 32-latek miał co najmniej kilka powodów do ucieczki. Męczyna usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

 • "Scena Pod Schodami" to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury.

  Będzie to miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

  W programie: kolędy, pastorałki oraz słynne utwory musicalowe w wykonaniu chorzowskich artystów.

  Zapraszamy serdecznie!
 • Kara więzienia za cofnięcie licznika

  Przypominamy, że od 25 maja 2019 roku zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, cofanie liczników w samochodach czy motocyklach to przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego, policjanci spisują stan licznika w kontrolowanych pojazdach, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

 • Noś odblaski – Świeć Przykładem!

  Słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i wcześnie zapadającym zmrokiem, powoduje że piesi na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

 • Uwaga! Czad znowu "atakuje"

  Chorzowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zasłabnięcia 70-letniego mężczyzny i jego 15-letniego wnuczka. Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla. Policjanci i strażacy kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • Dostałeś SMS-a z prośbą o dopłatę do przesyłki? Uważaj to może być oszustwo!

  Wciąż pojawiają się nowe sposoby, którymi przestępcy próbują pozbawić nas naszych pieniędzy. W ostatnim czasie internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki i tym samym umożliwić im wyłudzenie środków z konta bankowego.

 • Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach

  Ferie zimowe w pełni. W tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery, gdyż takie oferty ponownie pojawiły się w sieci. Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.

 • Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na tzw. „Blika”. Policjanci ostrzegają!

  Chorzowscy policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy kolejną metodą mogą próbować wyłudzić pieniądze. Przestępcy wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się do nich, a następnie potencjalną ofiarę, która znajduje się w grupie znajomych, proszą o szybką pożyczkę na zakupy. Uwaga! To metoda na tzw. „Blika”. Tylko w tym tygodniu mieszkaniec chorzowa utracił w ten sposób 2 tyś. złotych.

 • Policjanci po służbie gasili pożar

  Wracający po służbie chorzowscy policjanci, zaangażowali się w gaszenie pożaru kiosku przy ul. Wolności. Niestety, w płomieniach śmierć poniosła jedna osoba, a druga trafiła do szpitala. Na miejscu przez kilka godzin pracowali pod nadzorem prokuratora policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy ustalają teraz dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 • 03.02.2020r. godz. 18:30

  bilety:
  http://makula.pl/kupbilet/

  więcej informacji:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 32 349 78 67/65/63
  "Scena Pod Schodami" to nowa przestrzeń na działalność kulturalną w podpiwniczeniu Chorzowskiego Centrum Kultury.

  Będzie to miejsce dla osób mających własną inicjatywę oraz koncepcję związaną w działalnością artystyczną, a także dla osób lubiących miło spędzić czas przy filiżance kawy czy herbaty.

  W programie: kolędy, pastorałki oraz słynne utwory musicalowe w wykonaniu chorzowskich artystów.

  Zapraszamy serdecznie!
 • "Bezpieczne ferie 2020" w województwie śląskim

  Rozpoczęły się ferie zimowe 2020. Województwo śląskie jest jednym z pięciu województw, którego mieszkańcy już 13 stycznia, jako pierwsi rozpoczną zimowy wypoczynek. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w naszym regionie czuwać będzie zwiększona liczba policjantów prewencji i drogówki. Mundurowi szczególnie koncentrować się będą nad bezpieczeństwem na drogach, w miejscowościach turystycznych oraz w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” zadbają o spokojny wypoczynek narciarzy i snowboardzistów, korzystających z zimowych atrakcji.

 • Narada roczna w chorzowskim garnizonie

  Dzisiaj w gmachu Prokuratury Rejonowej w Chorzowie odbyła się narada roczna chorzowskiego garnizonu Policji, na której podsumowano zeszłoroczne wyniki pracy. W obecności władz miasta, przedstawicieli prokuratury, stróże prawa podsumowali efekty pracy w 2019 roku oraz nakreślili priorytety na nowy rok. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek.

 • 21.03.2020r. godz. 18:00

  bilety:
  45 PLN

  więcej informacji i rezerwacja biletów:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 349-78-71/63
  15.02.2020r. godz. 16:00 i 19:30

  bilety:
  parter: 110 PLN
  balkon: 85 PLN

  więcej informacji i rezerwacja biletów:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 84/65/63
  Realizujemy taki projekt aby pomóc osobą dorosłym zrealizować swoje marzenia o graniu na perkusji. Osoby te często wstydzą się lub twierdzą, że jest już za późno. Nic bardziej mylnego! Najstarszy uczestnik pierwszej edycji miał 65 lat, gdy zaczął grać i gra do tej pory! Czasami w przeszłości niektórzy ludzie świadomie rezygnowali z marzeń na rzecz pracy i rodziny. Zdarza się, że gdy dzieci już dorosną, ich rodzice chcą powrócić do realizacji marzeń sprzed lat. Ten projekt im to umożliwia.
  02.02.2020r. godz. 12:00

  bilety:
  parter:10 PLN/8 PLN z Karta Bajtel
  balkon:7 PLN/5 PLN z Kartą Bajtel

  więcej informacji i rezerwacja biletów:
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 84/63/65
  Miło nam poinformować, iż ruszyła miejska aplikacja mobilna COTEROZ, która ma być przewodnikiem dla mieszkańców Chorzowa (i nie tylko), pomocnym w planowaniu wolnego czasu i uczestnictwie w życiu kulturalnym, społecznym i sportowym.

  Jesteśmy tam dla Was!