Chorzowski Teatr Ogrodowy: Zobacz, co w programie 18. edycji!
Chorzowski Teatr Ogrodowy po raz osiemnasty zaprasza na wyjątkowe wydarzenia teatralne! Od 9 sierpnia do 1 września mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w spektaklach, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Sprawdź, co przygotowali organizatorzy!

Inauguracja osiemnastego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego

Sezon Chorzowskiego Teatru Ogrodowego rozpocznie się 9 sierpnia o godzinie 19:00 w Sztygarce. Inauguracyjny wieczór uświetni występ Szymona Majewskiego z programem „Kto panu to zrobił?”. To doskonała okazja, aby na własne oczy zobaczyć znanego satyryka w akcji i rozpocząć teatralne lato z humorem.

Teatralne atrakcje dla całej rodziny

Organizatorzy zadbali o to, aby program Chorzowskiego Teatru Ogrodowego był różnorodny i atrakcyjny dla wszystkich grup wiekowych. 15 sierpnia o godzinie 15:00 w Skansenie Teatr Gry i Ludzie zaprezentuje spektakl „Koty trzy”, po którym scenę przejmą najmłodsi w ramach „Dziecinady”. Kolejne dni to prawdziwa gratka dla rodzin – 16 sierpnia o 18:00 w Sztygarce odbędzie się familijny spektakl „Beboki” Teatru Trip, a 19 sierpnia o 17:00 w Skansenie „Kubusiowe granie” TeatRyle z Poznania.

Spektakle dla dzieci i dorosłych

20 sierpnia o 17:00 w Skansenie Teatr CoNieco z Białegostoku przedstawi „Nie tylko o brzydkim kaczątku”, a dzień później, 21 sierpnia o 17:00, Teatr Trip z Chorzowa zaprezentuje „O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka spotkały czapeczkę”. Dla miłośników teatru familijnego przygotowano spektakl „Fantazjana - niekończąca się historia” PrymArt z Katowic, który odbędzie się 22 sierpnia o 18:00 w Sztygarce.

Wyjątkowe przedstawienia i finałowe wydarzenia

W programie nie zabraknie również bardziej dojrzałych spektakli. 23 sierpnia o 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury Teatr Papahema z Warszawy wystąpi ze spektaklem „Fredro. Bardzo mi miło”, inspirowanym życiem Hrabiego Aleksandra Fredry. Kolejne dni to występy teatrów ochotniczych, które z pewnością przyciągną miłośników lokalnej sztuki: Teatr Safo z Rydułtów (26 sierpnia), Teatr Nie Do Wiary z Pyskowic (27 sierpnia) oraz Teatr Reduta Śląska z Chorzowa (29 sierpnia).

Spektakl „Weltmajstry” i finałowy wieczór

30 sierpnia o 19:00 w ChCK Teatr Korez zaprezentuje spektakl „Weltmajstry”, a tego samego dnia o 22:00 w Sztygarce odbędzie się „ChTO po ciemku czyli Sztygarka dla dorosłych!” z występem Kolektywu Śląsk Przegięty. Finałowy wieczór 1 września o 18:00 w Chorzowskim Centrum Kultury zakończy spektakl „Boska!” Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego, w którym w roli głównej wystąpi uwielbiana przez śląską publiczność Grażyna Bułka.

Chorzowski Teatr Ogrodowy to niepowtarzalna okazja, aby spędzić letnie wieczory w towarzystwie znakomitych przedstawień teatralnych. Organizatorzy przygotowali bogaty repertuar, który z pewnością zadowoli zarówno miłośników klasyki, jak i nowoczesnych form teatralnych. Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia!


Opierając się na: ChCK