Potrącenie pieszej na ul. 11-Listopada: apel o ostrożność
Wczoraj w południe doszło do niebezpiecznego zdarzenia na ulicy 11-Listopada, gdzie 71-letni kierowca potrącił 67-letnią pieszą na przejściu. Mimo że kobieta została przewieziona do szpitala, na szczęście jej obrażenia okazały się niegroźne.
  1. Potrącenie miało miejsce na przejściu dla pieszych.
  2. 71-letni kierowca nie ustąpił pierwszeństwa.
  3. Kobieta została przewieziona do szpitala.
  4. Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Około południa oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszej na ulicy 11-Listopada. Na miejsce natychmiast skierowano patrol drogówki, który ustalił, że 71-letni kierowca toyoty nie ustąpił pierwszeństwa 67-letniej kobiecie schodzącej z przejścia dla pieszych. Kobieta została przewieziona do szpitala, ale na szczęście jej obrażenia nie były poważne.

Policja przypomina, że kierowcy zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinni zachować szczególną ostrożność i zawsze ustąpić pierwszeństwa pieszym. Z kolei pieszym przypomina się, że nie mogą wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, nawet na przejściu dla pieszych.

Apelujemy również o używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo — nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na odpowiednią reakcję.

W związku z tym zdarzeniem, policja apeluje zarówno do kierowców, jak i pieszych o rozwagę i ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.


Opierając się na: KMP w Chorzowie