Wakacyjny Klub Filmowy Grajfka dla dzieci z Łukaszem Turą
Wakacyjny Klub Filmowy Grajfka zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowe spotkania z kinem! To doskonała okazja, by wciągnąć się w świat filmowych opowieści, które będą prezentowane przez znanego dziennikarza i filmoznawcę, Łukasza Turę.
  1. Start cyklu: 26 czerwca 2024, godz. 11:00.
  2. Film otwierający: „O psie, który jeździł koleją”.
  3. Kolejne spotkania: 10, 24 lipca oraz 21, 28 sierpnia 2024.
  4. Bilet w cenie 10 zł.

Klub Filmowy Grajfka to inicjatywa, która od lat zrzesza miłośników kina z naszego regionu. W tym roku, dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, młodzi kinomani będą mieli okazję wziąć udział w cyklu pięciu spotkań filmowych, które rozpoczną się 26 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00. Pierwszym filmem, który zostanie zaprezentowany, będzie „O psie, który jeździł koleją” w reżyserii Magdaleny Nieć.

Film „O psie, który jeździł koleją” to opowieść o szczeniaku Lampo, który po zgubieniu się podczas jazdy pociągiem, zaczyna swoje życie jako „podróżnik kolejowy”. Z czasem staje się internetowym celebrytą, a jego zdjęcia z podróży robią furorę w mediach społecznościowych. W trakcie jednej z podróży Lampo spotyka Zuzię, córkę zawiadowcy stacji, która postanawia dać mu prawdziwy dom. Zuzia zmaga się z poważną chorobą serca, a przyjaźń z Lampo może okazać się kluczowa dla zebrania funduszy na jej operację w USA.

Warto podkreślić, że film zdobył liczne nagrody, takie jak Złote Lwy – Nagroda Specjalna – Złote Lwiątka im. Janusza Korczaka oraz Nagroda specjalna Stowarzyszenia Autorów ZAiKS na festiwalu Młode Horyzonty.

Spotkania będą odbywać się również w lipcu i sierpniu, dokładnie 10 i 24 lipca oraz 21 i 28 sierpnia 2024 roku. Tytuły filmów na te daty zostaną podane wkrótce, jednak już teraz warto zarezerwować sobie czas na te wyjątkowe seanse.

Bilety na każde spotkanie w cenie 10 zł są dostępne w sprzedaży. To niewielka kwota za możliwość zanurzenia się w magiczny świat kina i uczestniczenia w prelekcjach prowadzonych przez Łukasza Turę, który z pasją opowie o każdym z prezentowanych filmów.

Nie przegapcie tej okazji! Wakacyjny Klub Filmowy Grajfka to doskonały sposób na spędzenie letnich dni w towarzystwie inspirujących historii i nowych przyjaciół.


Według informacji z: ChCK