Dwójka mężczyzn znieważyła polską flagę i wdarła się do budynku chorzowskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Za swoje lekkomyślne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu, w sposób szczególny powinniśmy szanować symbole narodowe. Niestety dwójka chorzowian w nieodpowiedni sposób chciała uczcić ten dzień. Postanowili wejść na dach Urzędu Stanu Cywilnego, po drodze łamiąc drzewiec flagi umieszczonej na budynku i zabierając ją ze sobą.

Całą sytuację zauważył przejeżdżający obok patrol straży miejskiej, który poinformował resztę chorzowskich służb. Gdy na miejsce przybyli policjanci i strażacy, mężczyźni, zamiast się poddać, postanowili przez właz dachowy dostać się do wnętrza Urzędu Stanu Cywilnego. Na szczęście udało im się dostać jedynie na poddasze budynku, jednak w dalszym ciągu nie chcieli dobrowolnie się poddać. Strop, w którym ukryli się mężczyźni, był wyłożony watą szklaną. Policjanci, aby go bezpiecznie i dokładnie przeszukać musieli założyć specjalne maski i kombinezony. W sprawdzeniu ciasnych i trudnodostępnych miejsc wykorzystano kamerę endoskopową. Finalnie mężczyzn udało się wydostać. W ich organizmach był ponad promil alkoholu. 27-latkowie zostali zatrzymani, usłyszeli zrzuty znieważenia symbolu państwowego oraz zakłócenia miru domowego. Grozi im rok więzienia.

  • Zdjęcie przedstawia pojazdy służb biorące udział w akcji
  • Zdjęcie przedstawia poddasze gdzie ukryli się sprawcy
  • Zdjęcie przedstawia policjantów podczas interwencji
  • Zdjęcie przedstawia policjantów w kombinezonach ochronnych
  • Zdjęcie przedstawia policjanta trzymającego kamerę endoskopową
  • Zdjęcie przedstawia zatrzymanego mężczyznę oraz policjanta