Katowiccy policjanci, wspólnie z mundurowymi z Chorzowa i funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji z Katowic, Rzeszowa, Kielc oraz Opola, zabezpieczali mecz podwyższonego ryzyka pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Stadion przy Bukowej ugościł ponad 6 tys. kibiców. Niestety, kibice gospodarzy podczas meczu odpalili materiały pirotechniczne. Trwa identyfikacja sprawców przestępstwa.

Katowiccy i chorzowscy policjanci, wspierani przez mundurowych z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, Rzeszowa, Kielc i Opola, a także Policji konnej i przewodników psów służbowych, zabezpieczali wczorajsze wielkie derby Śląska pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Ruchu Chorzów. Stróże prawa z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na terenie Katowic i Chorzowa. Dbali o bezpieczeństwo na trasach dojazdowych i w okolicy obiektu sportowego. Wszystko po to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

Niestety, nie wszyscy zasiadający na trybunach przyswoili zasady bezpiecznego kibicowania. W drugiej połowie meczu, sympatycy katowickiego klubu rozłożyli wielkoformatową flagę i odpalili na stadionie środki pirotechniczne. Całe zajście zostało zarejestrowane przez mundurowych, którzy podczas zabezpieczenia meczu korzystali także z policyjnego drona.

Spotkanie piłkarskie dwóch śląskich drużyn zabezpieczało prawie 600 policjantów, którzy wylegitymowali 528 osób i nałożyli 14 mandatów karnych. Czynności w sprawie identyfikacji osób, które dopuściły się przestępstwa podczas imprezy masowej, prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców KMP Katowice. Przypominamy, że za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, grozi kara nawet do 5 lat wiezienia.

  • zdjęcie kolorowe: policjanci przy radiowozach podczas terenowej odprawy do meczu
  • zdjęcie kolorowe: policjanci zabezpieczający Derby Śląska podczas przemarszu z kibicami
  • zdjęcie kolorowe: policjanci zgromadzeni przy stadionie GKS-u Katowice
  • zdjęcie kolorowe: policyjne konie i policjanci zabezpieczający przemarsz kibiców
  • zdjęcie kolorowe: policjanci wydziału drogowego zabezpieczający trasę przejazdu kibiców
  • zdjęcie kolorowe: policjanci na koniach służbowych zabezpieczający Derby Śląska
  • zdjęcie kolorowe: policjanci psami służbowymi zabezpieczający Derby Śląska
  • zdjęcie kolorowe: policjanci zabezpieczający przemarsz kibiców chorzowskiej druzyny
  • zdjęcie kolorowe: policjanci przy katowickim stadionie nadzorujący przemarsz kibiców