Chorzowscy kryminalni wyjaśniają przyczyny pożaru, do którego doszło dziś rano w jednej z kamienic przy ulicy 11 Listopada. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba, pozostali mieszkańcy ewakuowali się z budynku. Okoliczności pożaru badane są pod nadzorem prokuratury.

Dzisiaj, około godziny 8:05 dyżurny chorzowskiej „dwójki” otrzymał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy 11 Listopada. Kobieta, która zaalarmowała służby, zauważyła biały dym na klatce schodowej. Pomimo prób, zgłaszającej nie udało się dostać do mieszkania, w którym wybuchł pożar. Z płonącego budynku ewakuowało się 6 mieszkańców. Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności zdarzenia. W prowadzonych czynnościach bierze również udział biegły z dziedziny pożarnictwa. Najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się zaprószenie ognia przez mężczyznę, który zginął w pożarze. Jednak ostatecznie przyczyny zgonu oraz okoliczności samego pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie i zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.