Policjanci z chorzowskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h! Za swoją nieodpowiedzialną jazdę, mężczyźni na trzy miesiące stracili prawo jazdy. Muszą też zapłacić mandat w kwocie 1,5 i 2,5 tysiąca złotych.

W miniony weekend policjanci z chorzowskiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicach miasta. Wtedy też namierzyli 22-letniego kierowcę audi, który na ulicy Janasa pędził w terenie zabudowanym ponad 120 km/h. Kolejnego pirata zatrzymali w niedzielę na Katowickiej. Tym razem 20-latek, kierujący również audi, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. W związku ze znacznymi przekroczeniami prędkości, mężczyźni stracili prawa jazdy na trzy miesiące i zostali ukarani mandatami karnymi. Pierwszy z nich w kwocie 2,5 tysiąca złotych, a drugi 1,5 tysiąca złotych. Na ich konta dopisano również punty karne.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!