Chcesz zachwycać gładką skórą bez ani jednego włoska? Zdecyduj się na depilację laserową! Zabieg sprawi, że pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Wykonasz go w renomowanych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej. 

 

Depilacja laserowa, czyli trwałe usuwanie niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa — czym jest?

Depilacja laserowa polega na usunięciu niechcianego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Wnika ono głęboko w skórę, uszkadzając tym samym nie tylko cebulkę włosa, ale i jego korzeń. Dzięki temu włoski przez długi czas nie odrastają. Wiązka lasera ma określoną długość, przez co wnika w głąb skóry na 3-5 mm, czyli tam, gdzie znajdują się cebulki włosowe. Co ważne, wiązka lasera jest ukierunkowana, więc nie rozprasza się na inne obszary skóry. W efekcie zabieg depilacji laserowej jest precyzyjny. Ową wiązkę światła lasera pochłania melanina — barwnik włosa. Ulega ona przegrzaniu i rozpadowi (nazywanemu selektywną fototermolizą). Najczęściej stosuje się lasery takie jak:

  • diodowy, 
  • aleksandrytowy, 
  • rubinowy, 
  • neodymowo-yagowy. 

Rodzaj lasera dobiera się do danego fototypu skóry. Zawsze jednak dobrym wyborem jest laser o największej długości fal 1064 nm. 

Zabieg laserowej depilacji — dla kogo to dobry wybór?

Zabieg laserowej depilacji poleca się osobom, które cierpią na nadmierne owłosienie (hirsutyzm) lub nie mogą stosować innych metod usuwania niechcianych włosów. Na pewno nie raz doświadczyłaś podrażnień po użyciu wosku do depilacji czy depilatora. Brunetki doskonale wiedzą, jak trudno jest pozbyć się ciemnego owłosienia. Włoski mogą depilować niemal bez przerwy, a one i tak już po paru godzinach są widoczne. Laserowa depilacja pozwala pozbyć się owłosienia zarówno blondynkom, sztynkom, jak i brunetkom. Najtrwalsze efekty zauważysz, jeśli jesteś posiadaczką jasnej cery i ciemnych włosów. 

Zwykle utrzymują się one nawet do 3 lat. 

Jakie obszary ciała najczęściej poddaje się laserowej depilacji?

Depilacji poddasz następujące obszary ciała:

  • okolice bikini, 
  • twarz, 
  • nogi — uda i łydki, 
  • pośladki, 
  • dłonie, 
  • plecy, 
  • ramiona, 
  • klatkę piersiową. 

Na laserową depilację najlepiej zdecyduj się wczesną jesienią, kiedy skóra nie jest wystawiona na szkodliwe działanie promieni słonecznych i po urlopie odzyskała już swój naturalny koloryt. 

Kiedy depilacja laserowa działa najlepiej?

Miej świadomość, że jeden zabieg laserowej depilacji nie wystarczy, aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia. Klinki medycyny estetycznej rekomendują około 6 zabiegów. 

Depilacja laserowa działa szybciej lub wolniej w zależności od cyklu wzrostu włosa. Dzieli się on na 3 fazy: anagen, katagen i telogen. 

Anagen jest pierwszą fazą cyklu wzrostu włosa, podczas której cebulka włosa jest otwarta, a włos osiąga całkowitą długość. Najskuteczniejsza jest depilacja laserowa właśnie w tej fazie (jeden zabieg niszczy około 20% włosów). Katagen jest fazą przejściową, kiedy włos uwalnia się z cebulki i rozpoczyna wzrost. Z kolei o telogenie mówimy wtedy, gdy włos obumiera i wypada. Depilacja laserowa w fazie telogenowej jest najmniej skuteczna. 

Przeciwwskazania do laserowej depilacji

Zanim poddasz się zabiegowi, koniecznie wykonaj próbę laserową. W profesjonalnej klinice medycyny estetycznej lub gabinecie kosmetycznym nikt nie podejmie się laserowej depilacji, dopóki nie przejdziesz pozytywnie testu. Ma on na celu wyłącznie Twoje bezpieczeństwo. Istnieje także szereg przeciwwskazań do laserowej depilacji. Nie powinny się jej poddawać osoby chorujące na:

  • nowotwory, 
  • łuszczycę, 
  • wirusowe infekcje, 
  • bielactwo. 

Zabieg wyklucza także stosowanie niektórych leków, takich jak antybiotyki, kortykosteroidy, preparaty ziołowe zawierające światłoczułe zioła (dziurawiec, nagietek). Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest również ciąża i okres karmienia piersią. 

Aby laserowa depilacja okazała się bezpieczna na 6 miesięcy przed zabiegiem odstaw doustną kurację retinoidami, natomiast miesiąc wcześniej nie usuwaj włosków ani depilatorem, ani woskiem. 1,5 miesiąca przed laserową depilacją zrezygnuj z opalania oraz przestań stosować preparaty brązujące i samoopalacze. W dniu zabiegu nie używaj balsamów, kremów ani perfum.

Efekt depilacji laserowej to gładka skóra bez niechcianego owłosienia i podrażnień.     

 

Sprawdź naszą ofertę https://drzazgaclinic.pl/depilacja-laserowa/