Gdzie ładować samochód w Chorzowie? Miejska czy domowa stacja ładowania samochodów?

Posiadając swój własny samochód elektryczny, jesteśmy niezależni od cen benzyny, które idą w górę w zawrotnym tempie. Samochody tego typu stały się wśród Europejczyków niezwykle popularne, również w Polsce. Taki pojazd jest ekologiczny i stosunkowo tani w eksploatacji, warto jednak wiedzieć, gdzie możemy go naładować.

Gdzie podładować samochód w Chorzowie?

Jeśli mieszkasz w Chorzowie, jest kilka miejsc, w których możesz naładować swój samochód. Choć zapotrzebowanie na stacje ładowania pojazdów rośnie, obecnie nie jest wcale tak dużo, warto więc znać przynajmniej kilka punktów, w których Twój samochód może być zasilony. Oczywiście, ładowanie samochodu tylko na stacjach publicznych mija się z celem, warto posiadać w domu Wallboxa, dzięki któremu zasilimy samochód prądem przed wyruszeniem w trasę. Ładowanie pojazdu w domu jest tańsze i mniej kłopotliwe, domową stację ładowania samochodów podejrzysz na www.sigmapolska.pl. Jeśli jednak wyruszasz w dłuższą drogę, a Chorzów jest dla Ciebie przystankiem, warto znać punkty ładowania, w których możesz zasilić swój pojazd. W Chorzowie znajdziesz punkty ładowania pojazdów między innymi:

  • przy Stadionie Śląskim (Promenada Gen. Ziętka2),
  • w Volvo Auto Boss Chorzów (Drogowa Trasa Średnicowa 51),
  • w GO+EAuto (75 Pułku Piechoty 1).

W Chorzowie jest jeszcze kilka miejsc, gdzie podładujesz auto, warto na bieżąco śledzić takie informacje w sieci, gdyż często powstają nowe inwestycje, a elektryczne stacje ładowania pojazdów są coraz popularniejszymi punktami na mapie polskich miast.

Miejska stacja ładowania pojazdów czy Wallbox?

Miejskie stacje ładowania pojazdów są bardzo ważne i bez nich nie mógłby odbywać się ruch samochodami elektrycznymi po polskich drogach. Jednak podstawą do użytkowania tego rodzaju pojazdów są zdecydowanie domowe stacje ładowania pojazdów, które zapewniają dostęp do paliwa w Twoim własnym domu. Posiadanie dobrej domowej stacji ładowania jest istotne, ponieważ miejskich stacji nie jest w Polsce tak dużo. Dzięki ładowaniu domowemu oszczędzimy sobie kłopotów i pieniędzy. Zasilając samochód we własnym garażu i uzupełniając tylko paliwo na różnych trasach, nasze podróże wyjdą dużo taniej, niż w przypadku tankowania samochodu klasycznym paliwem.

Gdzie kupisz domową stację ładowania pojazdów?

Domowe stacje ładowania często są dostępne wraz z samochodami, jednak w takim przypadku jakość nie zawsze będzie najlepsza. Warto zainwestować w Wallboxa znanej firmy, która oferuje urządzenia dedykowane samochodom elektrycznym. Z uwagi na dużą popularność tego typu pojazdów, domowe stacje ładowania nie są już tak drogie jak kiedyś – dobrego Wallboxa kupimy nawet za 2-3 tysiące złotych – oczywiście dużo zależy od parametrów i mocy ładowania, jaką oferuje. Warto dokładnie przejrzeć ofertę i wybrać odpowiednią stację ładowania pojazdów dla siebie.