Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

O czym wiedzieć kupując kamerę internetową?

Kamera internetowa to bardzo przydatne urządzenie, które pozwala przeprowadzać wideokonferencje i umożliwia wizualny kontakt ze znajomymi i przyjaciółmi. Duży wybór kamer internetowych można znaleźć w sklepie ole ole pod adresem https://www.oleole.pl/kamery-internetowe.bhtml. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Rozdzielczość obrazu i ilość klatek na sekundę

Jednym z najważniejszych parametrów kamer internetowych jest ich rozdzielczość. To właśnie w głównej mierze odpowiada za jakość. Standardem obecnie są kamery oferujące rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli, ale osoby, które szukają taniej alternatywy powinny poszukać kamer o rozdzielczości nie niższej niż 1280 × 720 pikseli. Z łatwością znajdziemy w ofertach sklepów również kamery internetowe, które potrafią rejestrować obraz w rozdzielczości 4K, ale przy ich zakupie warto upewnić się, że nasze łącze internetowe jest w stanie obsłużyć przesyłanie wideo w tak dużym formacie. To jaka będzie płynność przekazywanego przez kamerę internetową obrazu decyduje to ile klatek na sekundę da rady zarejestrować urządzenie. 30 klatek na sekundę to minimum, aby uzyskać płynny obraz. W sklepach możemy spotkać się z kamerami oferującymi nawet 60 klatek na sekundę i będzie to dobry wybór jeśli zależy nam na jeszcze lepszej jakości przesyłanego obrazu.

Szerokość kąta widzenia

Tanie kamery internetowe oferują niewielki kąt widzenia co powoduje, że nadają się jedynie do bezpośredniej rozmowy w trakcie której przebywamy blisko komputera. Osoby, które potrzebują wykorzystać kamerę internetową do innych celów, na przykład monitoringu, powinni zwrócić uwagę na parametr związany z szerokością widzenia kamery. Obiektyw szerokokątny w zakupionej kamerze internetowej może się okazać nieodzowny w trakcie rozmowy, gdzie uczestniczy więcej niż jedna osoba. Warto też pamiętać, że w większości modeli kamer widok szerokokątny można wyłączyć jeśli obawiamy się, że rozmówca może zobaczyć na przykład bałagan w naszym pokoju.

Wbudowany mikrofon

Wiele kamer internetowych posiada wbudowany mikrofon. Z uwagi na umiejscowienie kamery jego użyteczność zwykle pozostawia wiele do życzenia. Zakup kamery z mikrofonem nie jest jednak złym pomysłem. Przydaje się wówczas, gdy nie mamy możliwości aby podłączyć inny rodzaj mikrofonu, a zależy nam na tym, aby rozmówca nas usłyszał. Oczywiście w razie potrzeby możemy w każdej chwili wyłączyć mikrofon wmontowany w kamerę poprzez odpowiednie ustawienia w systemie, więc nie będzie problemu z tym, aby po prostu korzystać z własnego, dedykowanego mikrofonu.