Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Zegarki Casio G-shock - to dzięki tym funkcjom są wyjątkowe!

Casio to jeden z najpopularniejszych producentów zegarków. Szczególnie zachwalają ją miłośnicy modeli sportowych. Oczywiście największą popularnością cieszą się zegarki G-shock. Wszystko dlatego, że oferują swoim właścicielom mnóstwo ciekawych funkcji. Poznaj historię marki i sprawdź, który zegarek będzie najlepszy dla Ciebie!

Zegarki Casio - wszystko zaczęło się od kalkulatora

Jesteście ciekawi historii marki? Co ciekawe w założeniu nie miała się ona zajmować produkcją zegarków. Założyciel marki Tadao Kashio stworzył firmę Kashio Seisakujo, która miała zajmować się podwykonawstwem różnych części do mikroskopów, niewielkich maszyn i wyposażeniem obiektów fabrycznych. 

W pracy pomagali mu trzej bracia: Toshio, Kazuo i Yukio. Pierwszy z nich był zafascynowany elektroniką i marzył o tym, aby zostać wielkim wynalazcą. Jeden z jego pomysłów, czyli pierścień do trzymania papierosa w trakcie pracy, okazał się sukcesem i pozwolił zebrać fundusze na budowę pierwszego kalkulatora.

Stworzenie pierwszego modelu w 1957 roku stało się prawdziwym sukcesem i przyczyniło się reorganizacji firmy. Powstało Casio Computer Co, które w 1960 roku stało się międzynarodowym liderem sprzedaży, a 7 lat później otworzyło pierwszą fabrykę w Zurychu. Sukces kalkulatorów sprawił, że bracia postanowili poszerzyć swoje działania o branżę zegarkową. Trafili na rewolucyjny okres w tej dziedzinie, gdy na rynku zaczęły pojawiać się zegarki elektryczne i kwarcowe. Bracia wykorzystali więc swoją wiedzę i stworzyli pierwszy skomputeryzowany zegarek na świecie. Następne lata to kolejne sukcesy marki Casio.

Sportowe zegarki Casio g-shock - opis funkcji

W latach 80 firma wyprodukowała pierwsze zegarki G-shock - modele o niezwykle bogatej funkcji i zaawansowanej technologii. To sprawiło, że konkurencja pozostała w tyle na wiele lat! Przede wszystkim to zegarek, który bardzo trudno zniszczyć. 

Jest on odporny na upadki i wodoszczelny. Wszystkie G-shocki, nawet te najtańsze, mają specjalną konstrukcję chroniącą przed wstrząsami. Szereg dodatkowych funkcji zależy od modelu, ale najczęściej są to system wstrząsoodporny, stoper, alarm wibracyjny, odbiornik sygnału radiowego, timer, a także wiele innych pomiarów. Po więcej informacji warto sięgnąć do artykułu o budżetowych zegarkach G-Shock dostępnego na wprost.pl.

Top modele Casio g-shock

Wszystkie zegarki G-shock cieszą się ogromną popularnością. Wybór najczęściej zależy od potrzeb i funduszy potencjalnego właściciela. Jednak największą popularnością cieszą się:

  • G-Shock GA-100B,
  • G-Shock GA-2000,
  • G-Shock Specials GMW-B5000,
  • G-Shock GW-3000M-4AER,
  • G-Shock AW-591-4A.

Wszystkie z nich charakteryzują się niepowtarzalnym designem i szeregiem przydatnych funkcji. A Wy który zegarek G-shock byście wybrali?