Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Jaki zamek elektroniczny do drzwi wybrać?

Coraz większą popularnością i zainteresowaniem cieszą się elektroniczne zamki do drzwi. Jeśli chcemy trochę nowoczesności i wygody we własnym domu lub mieszkaniu to warto rozważyć tego typu rozwiązanie. Zamówienie usługi o nazwie wymiana zamków Łódź będzie pierwszym krokiem ku temu, aby szybko i profesjonalnie zamontować odpowiednie zamki. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego zamka elektronicznego do drzwi?

Kilka popularnych rodzajów zamków elektronicznych

Można śmiało powiedzieć, że świat przez cały czas idzie do przodu i pojawiają się coraz nowocześniejsze rozwiązania, które niekiedy są znaczną innowacją jeśli chodzi o zamki elektroniczne. Producenci zamków elektronicznych prześcigają się w sposobach na to, aby ich zamki były bezpieczniejsze, z ogromem funkcji oraz niezwykle wygodne w obsłudze. Jeśli spojrzymy na obecny rynek zamków elektronicznych do drzwi to można śmiało powiedzieć, że każdy będzie mógł znaleźć tam coś dla siebie. Można więc wyróżnić trzy główne rodzaje zamków elektronicznych:

  1. zamki biometryczne – zamki tego typu są zabezpieczone na odcisk palca właściciela. System w zamku rozpoznaje unikalny wzór linii papilarnych. W ten sposób po potwierdzeniu tożsamości właściciel otrzymuje dostęp do własnego mieszkania. Zasadniczą zaletą tego systemu jest to, że nie trzeba nosić ze sobą praktycznie nic – żadnej karty, klucza, pamiętać skomplikowanego hasła lub kodu pin. Wystarczy przyłożyć palec do wyznaczonego miejsca w systemie zamku, aby błyskawicznie dostać się do domu lub mieszkania. Linie papilarne nie zmieniają się przez całe życie i osoby, które na co dzień odblokowują swoje smartfony za pomocą palca dobrze wiedzą jak wygodne jest to rozwiązanie.
  2. zamki obsługiwane przez smartfona – to kolejne popularne rodzaje zamków elektronicznych. Dużą zaletą zamka elektronicznego sterowanego ze smartfona jest to, że jest szalenie wygodny – może otwierać się automatycznie wykrywając to, że w jego pobliżu znajduje się smartfon, a łączność przebiega z użyciem bluetooth lub Wifi. Tak więc mając zajęte ręce niosąc siatki pełne zakupów drzwi staną przed nami otworem po krótkiej chwili, gdy znajdziemy się w wystarczającej bliskości od zamka i zamkną się automatycznie w momencie w którym znajdziemy się już w mieszkaniu.
  3. zamki na kartę magnetyczną – to ciekawa opcja dla osób, które są przywiązane do klasycznych kluczy i zamków. Tego typu rozwiązanie jest idealne do biur i obiektów przemysłowych, wszędzie tam, gdzie dostęp do konkretnego pomieszczenia chcemy ograniczyć tylko dla wybranych osób.

Zachęsamy również do zapoznania się z tematem: Uszkodzony zamek w drzwiach – Jak je otworzyć?