Długi majowy weekend za nami. Podczas akcji "Bezpieczny weekend- majowy weekend" trwającej od 30 kwietnia do 6 maja do godz. 06:00 nad bezpieczeństwem na chorzowskich drogach czuwało 90 policjantów. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Na szczęście na terenie naszego miasta obyło się bez poważniejszych zdarzeń drogowych.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 30 kwietnia, a zakończyła dzisiaj. Na trasach wylotowych a także na terenie naszego miasta można było spotkać więcej patroli. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem kierujących jak i innych użytkowników dróg w Chorzowie czuwało 90 policjantów. Dzięki wytężonej pracy mundurowych  można powiedzieć, że był to bezpieczny weekend. Na drogach naszego miasta nie doszło do żadnego poważnego zdarzenia drogowego. Niestety mundurowi zatrzymali aż 9 osób które prowadziły swój pojazd pod wpływem alkoholu, rekordzista miał ponad 3,5 promila w wydychanym powietrzu, ponadto trzech kierujących wsiadło za kierownicę pod wpływem substancji psychoaktywnych.