Wczoraj na terenie Chorzowa trwały policyjne działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem. Niestety jak pokazały działania nadal zdarzają się sytuacje, gdzie użytkownicy dróg rażąco naruszają przepisy.

Wczoraj, chorzowscy policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem.

Bezpieczeństwo pieszych jest jednym z priorytetów pracy chorzowskiej policji. Podejmowanych jest szereg przedsięwzięć w celu ograniczenia liczby zdarzeń z udziałem pieszych, prowadzone są projekty profilaktyczne ukierunkowane na podnoszenie świadomości zagrożeń wśród pieszych, apelujemy o noszenie elementów odblaskowych, inicjowane sa także działania zmierzające do poprawy infrastruktury drogowej m.in. w rejonie przejść dla pieszych.

Wczorajsze działania prowadzone były przez mundurowych w rejonie przejść dla pieszych i skrzyżowań. W akcji uczestniczyło 6 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci bezwzględnie reagowali na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego, w szczególności wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych. W trakcie działań mundurowi ujawnili 34 wykroczenia. Do najczęstszych przewinień należało nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu, parkowanie pojazdów w rejonie przejść dla pieszych oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Szczególną nieodpowiedzialnością wykazała się kierująca audi, która prawie dwukrotnie przekroczyła prędkość w rejonie przejścia dla pieszych przy ośrodku dla osób niewidomych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.