Policja w Chorzowie - akcja dla osób bezdomnych przy mrozach

1 min czytania
Policja w Chorzowie - akcja dla osób bezdomnych przy mrozach

Na ulice wyszli funkcjonariusze i wolontariusze, by sprawdzić stan osób bezdomnych i udzielić wsparcia w warunkach niskich temperatur. Działania przeprowadzono w odpowiedzi na ryzyko wychłodzeń.

W minionym tygodniu Komenda Miejska Policji w Chorzowie zorganizowała akcję skierowaną do osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Przedsięwzięcie miało na celu reakcję na utrzymujące się niskie temperatury, które mogą prowadzić do niebezpiecznych wychłodzeń organizmu.

W działaniach wspólnie uczestniczyli przedstawiciele Fundacji “Podziel Się”, ratownik ZHP oraz policjant z Zespołu Profilaktyki Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie - sierżant Bartosz Tobór. Akcja miała charakter interwencyjno-opiekuńczy i była realizowana w terenie.

Komenda Miejska Policji w Chorzowie wskazała, że takie przedsięwzięcia są elementem działań prewencyjnych wobec skutków niskich temperatur. Funkcjonariusze i ratownicy monitorowali miejsca przebywania osób bezdomnych oraz podejmowali działania mające na celu zmniejszenie ryzyka wychłodzeń.

na podstawie: KMP w Chorzowie.

Autor: krystian