Święto Miasta Chorzów – Start Jutro!
Już jutro startuje wielkie Święto Miasta, które potrwa aż trzy dni! Wszystkich mieszkańców zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w bogatym programie wydarzeń. Czeka nas mnóstwo atrakcji, więc nie przegapcie tej okazji!

Śląski Dzień na Szybie Prezydent – Muzyka i Tradycja

Pierwszy dzień świętowania, 28 czerwca, będzie dedykowany kulturze śląskiej. Na Szybie Prezydent odbędą się występy znanych zespołów, a imprezę poprowadzą Grzegorz Stasiak i Marcin Janota. Już od 15:30 na scenie pojawi się zespół Wesoły Masorz, który rozgrzeje publiczność przed kolejnymi występami. O 16:40 zagra Szlagier Maszyna, a o 18:00 wystąpi Mirek Jędrowski z zespołem. Wieczór zakończy koncert Pawła Gołeckiego o 19:30, a o 21:00 na scenie pojawią się Baciary. W międzyczasie będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej oraz licznych atrakcji dla dzieci, takich jak dmuchańce.

Piknik Rodzinny i Ekologiczny na Cichej – Zabawa i Edukacja

Drugi dzień, 29 czerwca, to Piknik Rodzinny i Ekologiczny, który odbędzie się na Cichej 6, w okolicach boiska głównego. Od 13:00 dzieci będą mogły bawić się na dmuchańcach, a od 15:00 do 18:00 zaplanowano warsztaty ekologiczne. W programie znajdą się m.in. tworzenie własnych zabawek, malowanie eko-toreb oraz budowanie karmników. Na płycie głównej o 16:00 odbędzie się mecz pokazowy pomiędzy Ruchem a Urzędem Miasta. Na parkingu od 12:00 dostępna będzie strefa gastronomiczna oraz gry takie jak piłkarzyki i twister. O 14:30 rozpocznie się Turniej FC24 o Puchar Prezydenta, a o 15:00 odbędzie się panel Młodzieżowej Rady Miasta. O 17:30 Ślązoki Razem poprowadzą lekcję śląskiej godki, a wieczór zakończy transmisja meczu Euro 2024 oraz set DJski.

Festiwal Kolorów na Szybie Prezydent – Radość i Kolor

Ostatni dzień święta, 30 czerwca, to Festiwal Kolorów, który również odbędzie się na Szybie Prezydent. Od 15:00 do 20:00 na uczestników czekają dmuchańce, konkursy z nagrodami oraz koło fortuny. Bramki otworzą się o 15:00, a imprezę rozpocznie DJ Mamor. Pierwszy wyrzut kolorów zaplanowano na godzinę 16:00, a kolejne odbędą się co godzinę. Wystąpią również Maddie Rock Squad o 16:30, Matlane o 17:45 oraz DJ DAN o 18:45. Festiwal zakończy się o 20:00.

Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia! Święto Miasta to doskonała okazja do integracji, dobrej zabawy i poznania bogatej kultury naszego regionu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania!


Opierając się na: MORiS w Chorzowie