Przejazd uczestników X Rowerowego Rajdu Nadziei w niedzielę - możliwe utrudnienia w ruchu
W najbliższą niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, na ulicach naszego miasta odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - „X Rowerowy Rajd Nadziei”. Z tej okazji mieszkańcy powinni przygotować się na czasowe zmiany w ruchu drogowym.
  1. Przejazd rowerzystów odbędzie się w godzinach od 11:00 do 13:30.
  2. Trasa rajdu obejmie wiele ulic miasta, w tym tereny Żabich Dołów i Park Śląski.
  3. Ruch pojazdów na trasie przejazdu będzie czasowo wstrzymany.
  4. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wydarzenie to jest organizowane przez Chorzowski Klub Rowerowy, który ma swoją siedzibę w Chorzowie. Rajd rowerowy, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, to już dziesiąta edycja tej imprezy, cieszącej się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Trasa rajdu prowadzić będzie przez ulice Dyrekcyjną, Szpitalną, Armii Krajowej, Dąbrowskiego, Omańkowską, Wolności, Strzelców Bytomskich, Głogowską, Zabrską, Raciborską, Styczyńskiego, Janasa, Mariańską, Łagiewnicką, Krzyżową, Stabika, Stacyjną, Legnicką, Wiejską, Główną, tereny Żabich Dołów, Kluczborską, Główną, Maciejkowicką, pl. św. Jana, Bożogrobców, Siemianowicką, al. Klonową, Park Śląski i Skansen.

Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom rajdu, ruch pojazdów na trasie przejazdu rowerzystów będzie czasowo wstrzymany. Organizatorzy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb zabezpieczających imprezę.

„X Rowerowy Rajd Nadziei” to nie tylko sportowe wyzwanie, ale również doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej i promowania zdrowego stylu życia. Mieszkańcy, którzy nie biorą udziału w rajdzie, mogą wykorzystać ten czas na kibicowanie uczestnikom i cieszenie się atmosferą wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy, zarówno rowerzyści, jak i mieszkańcy, powinni być świadomi tymczasowych utrudnień i dostosować swoje plany do zmienionych warunków na drogach. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jest najważniejsze, a wzajemna współpraca i zrozumienie pozwolą nam cieszyć się tym wyjątkowym dniem.


Na podst. Miejski Zarząd Ulic i Mostów