Akcja
Wczorajsze działania "Trzeźwość" przyniosły zatrzymanie siedmiu kierowców pod wpływem alkoholu. Policja, patrulując ulice naszego miasta od rana, skontrolowała ponad 2200 osób, wśród których wyłowiono nielicznych, lecz niebezpiecznych dla ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców.
  • Akcja "Trzeźwość" miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.
  • Spośród ponad 2200 przebadanych kierowców, 7 prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu.
  • Jeden z kierowców, oprócz prowadzenia po alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania.
  • Konsekwencje dla nietrzeźwych kierowców to areszt, grzywna, a nawet pozbawienie wolności.

Wczorajsze działania policyjne na naszych ulicach pokazały, że nadal istnieje problem z nietrzeźwymi kierowcami, którzy decydują się wsiąść za kółko, narażając życie swoje i innych. Policjanci w ramach akcji "Trzeźwość" przeprowadzili szeroko zakrojone kontrole, które ujawniły, że większość kierowców przestrzega przepisów, ale niestety nie brakuje wyjątków.

Wśród zatrzymanych znalazł się mieszkaniec Ornontowic, który jako jedyny odpowie za przestępstwo drogowe ze względu na wysokie stężenie alkoholu w organizmie. Reszta zatrzymanych, choć popełniła wykroczenie, również będzie musiała ponieść konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Warto przypomnieć, że jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko ryzyko wypadku, ale i poważne konsekwencje prawne. Stan po użyciu alkoholu (0,2-0,5 promila) to wykroczenie, za które grozi areszt lub grzywna nie niższa niż 2500 zł. Natomiast przekroczenie 0,5 promila to już stan nietrzeźwości i przestępstwo, za które można trafić za kratki na maksymalnie 3 lata. Niezależnie od tego, czy jest to wykroczenie, czy przestępstwo, na kierowców czeka również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Takie działania mają na celu nie tylko ukaranie, ale przede wszystkim edukację i przypomnienie o ogromnej odpowiedzialności, jaką na drodze ponoszą kierowcy.

Zachowanie trzeźwości za kierownicą jest podstawowym warunkiem bezpieczeństwa. Każdy, kto decyduje się złamać to fundamentalne prawo, musi liczyć się z konsekwencjami swoich działań, nie tylko prawnymi, ale przede wszystkim z możliwością spowodowania tragedii na drodze. Niech wczorajsze działania policji będą przestrogą dla wszystkich kierowców.


Według informacji z: Policja Chorzów