Szereg wykroczeń i przestępstwo – to wynik przeprowadzonej przez policjantów kontroli drogowej. 44-latek z Katowic „wpadł”, bo jechał zbyt szybko. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy będzie miało swój finał w sądzie.

Policjanci chorzowskiej drogówki codziennie kontrolują prędkość pojazdów w różnych częściach miasta. Przestrzeganie ograniczeń jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Wczoraj po południu na ulicy Katowickiej mundurowi zmierzyli prędkość nadjeżdżającej hondy. Okazało się, że kierowca przekroczył obowiązujący limit o 13 km\h.
W trakcie legitymowania okazało się, że 44-latek z Katowic nie ma prawa jazdy, a jego samochód nie jest dopuszczony do ruchu i nie ma ważnych badań technicznych. Gdyby tego było mało, badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Przypominamy!
Kierowanie samochodem, gdy stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila jest przestępstwem. Grozi za to grzywna i nawet 3 lata w więzieniu. Dodatkowo orzeka się sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.