Czym charakteryzują się magazyny do wynajęcia w Chorzowie i jak wybrać odpowiednią powierzchnię?

Aglomeracja Śląska to atrakcyjny punkt dla dużych przedsiębiorstw, które planują ekspansję na kolejną część kraju, Europy lub nawet świata. To możliwość skorzystania z dużego zasobu pracowników, nowoczesnych sieci drogowych i kolejowych, dostęp do lotniska, a także bazy gotowych powierzchni magazynowych na wynajem. Dlaczego magazyny do wynajęcia w Chorzowie są warte uwagi? W jaki sposób znaleźć najlepszą lokalizację?

Chorzów na pewno jest jednym z najlepszych punktów do lokalizacji punktu magazynowego na terenie całej aglomeracji. To miejscowość leżąca niedaleko Katowic, w pobliżu autostrady A4 oraz A1. To imponująca baza magazynów o dużej powierzchni, które są bardzo dobrze wyposażone. Dość powiedzieć, że to tam zlokalizowany jest jeden z największych magazynów w Polsce - Prologis Park Chorzów.

Charakterystyka magazynów w Chorzowie – co warto o tym wiedzieć?

Magazyny do wynajęcia w Chorzowie uznawane są za idealny punkt przerzutowy do innych centrów logistycznych na terenie Polski i Europy, albo właściwy hub dystrybucyjny. Warto przede wszystkim podkreślić powierzchnię magazynów. Chorzowskie hale są duże i oferują przestrzeń przekraczającą kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych, co odpowiada na zapotrzebowanie nawet bardzo dużych przedsiębiorstw działających na globalną skalę.

Centra takie jak Invest Park Hajduki Chorzów czy wspomniany Prologis Park Chorzów mają również bardzo dobrą bazę komunikacyjną i systemy załadunkowo-rozładunkowe. Podkreślmy tu m.in. dostęp do parkingów, tryskaczy, wyposażenia w urządzenia chłodząco-mrożące (idealne do magazynowania produkcyjnej żywności) oraz mechanizmy przystosowane do cross-dockingu (tzw. przeładunku kompletacyjnego).

Na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego magazynu w Chorzowie?

Istnieje kilka aspektów związanych z poszukiwaniem odpowiednich magazynów do wynajęcia w Chorzowie. Przede wszystkim to dostosowanie magazynu do charakterystyki prowadzonej działalności, start najmu i długość umowy, powierzchnia produkcyjna i magazynowa, wyposażenie powierzchni, wyposażenie socjalne oraz zapotrzebowanie na moc (jeżeli chodzi o energię elektryczną).

Warto podkreślić, że wynajmujący magazyny w Chorzowie oferują mniejsze powierzchnie (np. moduły po 250 metrów kwadratowych) oraz bardzo duże przestrzenie osiągające kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych. Wiele zależy oczywiście od zapotrzebowania przedsiębiorstwa i chęci jego rozwoju.