Dermokosmetyki na łuszczycę - czy są skuteczne?

Dermokosmetyki na łuszczycę to preparaty, które są coraz częściej stosowane w walce z tą przewlekłą chorobą skóry głowy. Naturalny skład i starannie dobrane substancje czynne sprawiają, że tego typu produkty zarówno łagodzą objawy łuszczycy, jak i pozwalają kompleksowo zadbać o skórę. W czym kryje się ich skuteczność. Które kosmetyki na łuszczycę wybrać i jak je stosować? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Jak prawidłowo dbać o skórę głowy z łuszczycą?

Łuszczyca to przewlekła choroba skóry głowy, która objawia się występowaniem blaszek lub grudek pokrytych biało-srebrzystą łuską, wynikających z nadmiernego dzielenia się komórek naskórka. Osoby dotknięte tą przypadłością często zmagają się nie tylko ze świądem skóry i wypadaniem włosów, ale również z silnym dyskomfortem psychicznym. Dlatego tak ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy z łuszczycą.

W zadbaniu o obszary dotknięte łuszczycą niezwykle skuteczne są substancje czynne, takie jak kwas salicylowy, pantenol czy witamina E. Składniki te oczyszczają skórę, łagodzą stany zapalne oraz zapobiegają nadmiernemu rogowaceniu naskórka. Te i inne substancje obecne są w dermokosmetykach na łuszczycę, takich jak płyn do skóry głowy Psorisel, który umożliwia kompleksową pielęgnację i skuteczną walkę z tą chorobą” - mówi Marcin Bielonko z verdelab.pl

Płyn do skóry głowy Psorisel, oprócz wymienionych powyżej substancji, posiada w swoim składzie m.in. olej konopny, olej ze słodkich migdałów, bisabolol, ekstrakt z nagietka oraz kwas mlekowy. Dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom ten dermokosmetyk na łuszczycę działa łagodząco, a jego regularne aplikowanie pozwala na całkowite oczyszczenie skóry i wyeliminowanie objawów choroby.

Szampon na łuszczycę – jaki wybrać?

Wybierając szampon do skóry dotkniętej łuszczycą, warto zwrócić szczególną uwagę na skład. Dobrym wyborem będą preparaty zawierające głównie:

  • ekstrakt z wierzbówki kiprzycy, wykazujący działanie łagodzące i ściągające,
  • dziegieć brzozowy o właściwościach przeciwzapalnych i antyseptycznych,
  • ekstrakt z wierzby białej, wspomagający gojenie uszkodzeń skóry,
  • glinka biała o właściwościach regenerujących i odżywczych.

Składniki te odnajdziemy w szamponie marki Psorisel – sprawdzonym dermokosmetyku na łuszczycę. Preparat ten nie działa jedynie na powierzchni skóry, ale również przenika do głębszych warstw, co pozwala na skuteczne zwalczenie choroby i pełną odbudowę naskórka. Pielęgnację szamponem warto uzupełnić stosowaniem emulsji na noc Psorisel, która została wzbogacona w masło shea, skwalan roślinny, mocznik i olej lniany. Składniki te wykazują dodatkowe działanie regenerujące, nawilżające i przeciwbakteryjne, zapewniając kompleksową pielęgnację.

Stosowanie dermokosmetyków na łuszczycę

Stosując dermokosmetyki na łuszczycę – szampon, płyn do skóry głowy czy emulsję na noc marki Psorisel - zawsze powinniśmy kierować się informacjami na etykiecie preparatu. Chociaż każdy z tych produktów zawiera cenne substancje czynne, najpełniejszy efekt uzyskamy przez łączne stosowanie w codziennej pielęgnacji. Zestaw skutecznych dermokosmetyków na łuszczycę możemy odnaleźć na stronie verdelab.pl – sklepu internetowego z naturalnymi preparatami. Niezwykle ważne jest regularne aplikowanie kosmetyków Psorisel, dzięki czemu uzyskamy kompleksową i trwałą poprawę stanu skóry głowy.