Policjanci z chorzowskiej komendy w dalszym ciągu poszukują zaginionego Artura Kołodziejczyka. W miniony czwartek mundurowi wraz z innymi służbami przeszukiwali teren Rudy Śląskiej. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje na temat zaginionego proszone są o kontakt pod numerem 47 85 452 55.

10 grudnia 2022 roku zaginął mieszkaniec Chorzowa Artur Kołodziejczyk. Ostatni raz był widziany w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej, od tego czasu nie kontaktował się z rodziną. Chorzowscy kryminalni zorganizowali działania mające na celu odnalezienie zaginionego lub jakichkolwiek śladów, które mogłyby pomóc w ustaleniu, gdzie teraz przebywa. Z uwagi na duży obszar prowadzonych poszukiwań oraz jego charakterystykę w działania zostali zaangażowani policjanci z katowickiego oddziału prewencji, oraz dwóch przewodników wraz z psami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Pomocą przy przeszukiwaniu terenu przez policjantów wsparła Górnośląska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza. Z kolei do pomocy przy przeszukiwaniu jezior znajdujących się na ternie działań zaangażowani zostali strażacy ze Specjalistycznej Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. Policjanci przez kilka godzin skrupulatnie przeszukiwali tereny leśne oraz okolice stawów. W działaniach wykorzystano sonar zamontowany na łodzi. Ponadto w poszukiwania włączył się również płetwonurek.
Poszukiwania mężczyzny nadal trwają. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem: 47 85 452 55 (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.
 

  • Zdjęcie przedstawia policjantów przeszukujących tereny leśne
  • Zdjęcie przedstawia ochotnika z Górnośląskiej Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej
  • Zdjęcie przedstawia policyjnego psa
  • Zdjęcie przedstawia strażaków zaangażowanych w działania
  • Zdjęcie przedstawia policjantów przeszukujących tereny leśne
  • Zdjęcie przedstawia policjantów oraz ochotników z Górnośląskiej Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej kontrolujących tereny leśne

Film Poszukiwania

Pobierz plik Poszukiwania (format mp4 - rozmiar 45.92 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 493.5 KB)