3.07

18:00

Koncert Piotr Schmidt & Boogie Skiedrzyński Duo W RAMACH PROJEKTU ARTYSTYCZNE TORNADO WYCHODZIMY ZE SZTUKĄ W MIASTO

Ogród SDK,
Koncert Piotr Schmidt & Boogie Skiedrzyński Duo, Jazz Tribute to Peter Gabriel

WSTĘP WOLNY
Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 349 78 72

W ramach programu KULTURA DOSTĘPNA 2022
,,Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszy Promocji Kultury’’

Piotr Schmidt & Boogie Skiedrzyński Duo

 - Jazz Tribute to Peter Gabriel 

Zespół składa się z dwóch wybitnych muzyków jazzowych, mających na koncie udział w wielu prestiżowych projektach muzycznych i współpracę z gwiazdami pokroju

Michała Urbaniaka czy Waltera Smitha III:

Piotr Schmidt - trąbka, efekty

Boogie Skiedrzyński - gitara, efekty

Tandem w swych występach nawiązuje do repertuaru wokalisty - Petera Gabriela, grając jego największe hity w swych własnych, jazzowych aranżacjach, oraz swoje własne, autorskie kompozycje.

 

Jest to muzyka pełna zabawy, nagłych zwrotów akcji, prawdziwej improwizacji i pięknych melodii, która swą głębią i energią przemawia zarówno do początkujących melomanów jak i do ludzi dobrze osłuchanych, o wyrafinowanym guście.

Piotr Schmidt, urodzony w 1985 roku trębacz jazzowy, producent muzyczny, lider zespołów, wydawca, adiunkt na wydziale Jazzu PWSZ w Nysie oraz wykładowca na wydziale Jazzu AM w Katowicach.  Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, na której w czerwcu 2016 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuk muzycznych. Piotr Schmidt to topowy trębacz polskiego jazzu. Jest stypendystą University of Louisville, Kentucky, USA 2006, ponadto w okresie debiutanckim w latach 2006 - 2010 zdobył wiele indywidualnych nagród i Grand Prix. 

Piotr Schmidt ma na swoim koncie piętnaście wydanych, autorskich płyt. Od 2011 roku regularnie notowany na podium w kategorii Najlepszy Trębacz Roku w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum.  

Współpracował m.in. z takimi artystami jak: Kuba Badach, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes, Miuosh, Walter Smith III, Alex Hutchings, Ernesto Simpson, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Włodzimierz Nahorny, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Karolak, Grzegorz Nagórski, Dante Luciani, Maciej Sikała, Wiesław Pieregorólka, Grzech Piotrowski, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Marcin Jahr, Mariusz Bogdanowicz, Wojciech Myrczek, Apostolis Anthimos, Marek Napiórkowski, Dominik Wania, Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Kazimierz Jonkisz, czy Michał Barański.