Gdzie najlepsze sushi na Śląsku? Ranking śląskich susharni 2022

Restauracje na Śląsku już dawno przestały serwować jedynie klasyczne dania kuchni polskiej i europejskiej. Znaleźć można tu także miejsca z orientalnymi smakami. Dzisiaj pod lupę bierzemy śląskie susharnie i przedstawiamy 6 najlepszych miejsc. Nasz ranking zbudowany został na podstawie opinii pochodzących z serwisu TripAdvisor, czyli platformy zbierającej opinie m.in. o lokalach gastronomicznych na całym świecie oraz zamieszczanych w Google.

Susharnia Sushi Bar

Susharnia Sushi Bar działa w Katowicach od 2004 roku. To niewielkie, ale bardzo klimatyczne miejsce, gdzie sushi przygotowywane jest na oczach, gości ze składników najwyższej jakości. W ofercie znaleźć można szeroki wybór rolek, także sushi rolls. Ponadto w menu oferowane są zupy oraz sushi bowl.

Sakana Sushi Bar

Sakana Sushi Bar to kolejna restauracja z sushi zlokalizowana w Katowicach. Posiada dwa lokalne, które mieszczą się przy ulicy Gawronów oraz Mielęckiego. Oferuje klasyczne, jak i bardziej wyszukane rolki, które z pewnością podbiją podniebienie każdego miłośnika sushi. Dodatkowo w menu znaleźć można dania dla dzieci. Jest to doskonałe miejsce do spędzania czasu z całą rodziną. Sakana Sushi & Sticks w Katowicach to także dobra opcja dla mieszkańców Chorzowa, gdyż oprócz obsługi na miejscu restauracja realizuje dostawy. Stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko na co dzień, ale i na wszelkiego rodzaju imprezy oraz przyjęcia, ponieważ oferuje wysokiej jakości catering sushi.

Kyoto Sushi

Kyoto Sushi to kolejna z katowickich restauracji, która w swojej ofercie posiada rolki doceniane przez smakoszy tego japońskiego przysmaku. W menu oprócz nich znaleźć można: japońskie przystawki, zupy, dodatki w tempurze, poke bowl, bułeczki bao, dania główne, burgery, desery, napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Lokal położony jest w ścisłym centrum Katowic, a dojazd z Chorzowa jest niesamowicie prosty.

Kusa Sushi

Kusa Sushi oddalone jest nieco od naszego miasta, ponieważ mieści się w Cieszynie, jednak warto wybrać się tam, by posmakować wysokiej jakości wybornego sushi. W ofercie można znaleźć klasyczne kompozycje, jak i autorskie, unikalne rolki szefa kuchni. Ponadto w menu znajdują się: przystawki, zupy, napoje oraz dania dla dzieci.

Japan Sun – Sushi&Grill

Kolejny miastem, do którego warto wybrać się w poszukiwaniu wybornego sushi, jest Rybnik. Mieści się tam restauracja Japan Sun – Sushi&Grill. W ofercie oprócz klasycznych i unikalnych rolek znaleźć można także: sałatki, zupy, dania główne, shabu shabu, desery oraz wysokiej jakości wina, które idealnie komponują się z japońską kuchnią.

Sakura Sushi Bar

Na zakończenie naszego zestawienia wracamy do Katowic, a konkretnie do Sakura Sushi Bar, która mieści się przy kultowej już ulicy Mariackiej w samym centrum miasta. W menu znajdują się nie tylko rolki w zróżnicowanej cenie, ale także: sałatki, zupy, tempura, dania główne, desery, wina (w tym wino śliwkowe charakterystyczne dla japońskiej kuchni), sake i napoje bezalkoholowe.