Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Materace w Chorzowie - jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Gdy wybieramy materac, taki materac, który zapewnić ma nam komfort i przyczynić się do zapobiegania różnorakim schorzeniom, leczyć je i być dobrym dla naszego zdrowia - musimy poznać kilka zasad, nabyć odrobinę wiedzy. Przedstawmy ten problem na przykładzie wiodących materacy szwedzkiej firmy Hilding.

Materace - czym kierować się przy doborze odpowiedniego modelu?

Chorzów, a także inne miasta w kraju, już od jakiegoś czasu cieszą się dostępnością najlepszych i wcale nie najdroższych materacy na rynku markowanych przez słynną, szwedzką firmę Hilding Anders. Ponieważ materace, ich typy, modele, konstrukcje, bywają różne, a zakup materaca to sprawa wymagająca przynajmniej chwili namysłu - podamy główne kryteria wyboru odpowiedniego materaca.

W przypadku korzystania z produktów tak sprawdzonych jak te od Hilding, nie będzie miało większego znaczenia czy zdecydujemy się na model czysto piankowy, czy też zawierający sprężyny. A więc po pierwsze: jakość - Hilding ze swoimi znanymi na całym świecie materacami zapewnia najwyższą. Po drugie: twardość materaca. Tu w grę wchodzą nasze osobiste preferencje, ale też realne zapotrzebowanie na materace twardsze lub bardziej miękkie, gdyż niektórzy z nas mogą zdrowotnie wymagać specjalnie przygotowanego podłoża snu. Po trzecie - materac powinien być higieniczny. Ten aspekt jest “obsługiwany” przez wykorzystanie antyalergicznych materiałów we wkładzie i odpowiednie pokrowce, a często też możliwość prania materaca. Po wtóre: nie zapominamy o komforcie. Materac ma nam służyć przez długie lata. Chcemy przecież, aby sen przynosił rzeczywisty wypoczynek, regenerował nasze ciało, przysparzał nam energii każdego dnia. Jeszcze jedna sprawa. Oprócz renomy producenta (Hilding jest firmą uznaną na całym świecie), ważne będą też właściwości czysto użytkowe. A więc nie tylko prozdrowotność (materace jako wyroby medyczne), ale także zabezpieczenie przed nadmiernie szybką eksploatacją, długotrwałość użytkowania. Reszta zależy już wyłącznie od nas.

Pokażmy materac, który spełnia te wszystkie kryteria doskonale.

Materace - czym kierować się przy doborze odpowiedniego modelu?

Przykład dobrego materaca

Za przykład niech posłuży twardy materac 160x200 Hilding Step. Możemy być zaskoczeni niską ceną tak wyrafinowanego produktu, ale cena ta jest uzależniona od filozofii sprzedaży szwedzkiego potentata. To model typowo sprężynowy. Niech jednak nie kojarzy nam się ze starymi materacami, których sprężyny skrzypią i odkształcają się. Zastosowano tu rozwiązanie kieszeniowe, a to znaczy, że każda sprężyna pracuje w wydzielonym dla niej obszarze, osobnej kieszeni. Sprężynki są uzupełnione o nowej generacji piankę, która jest ułożona warstwowo, zgodnie z najlepszymi praktykami ergonomii w dziedzinie zdrowego snu. Całość uzupełnia wysokiej klasy pokrowiec Silver, bardzo klasyczny, który w swojej budowie cząsteczkowej zawiera jony srebra, co znakomicie wpływa na higienę snu i trwałość osłony materaca głównego. Z ręką na sercu możemy polecić Hilding Step jako niedrogie, lecz wystarczające rozwiązanie do każdej sypialni.

Zdrowie - wartość bezcenna

Zastanówmy się: co zależy do dobrego snu? Wszystko. Całość naszego dziennego funkcjonowania, nasza praca, rozrywki, samopoczucie - jakość tych wszystkich elementów udanego życia ma początek w dobrym, zdrowym śnie. Warto więc zaufać sprawdzonym markom. Takim jak Hilding, którego materace świat zna już prawie od 100 lat.