Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa otrzymaliśmy od mieszkańców miasta prawie 5000 zgłoszeń. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.

Dzięki tej aplikacji każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy. Stanowi ona doskonałe narzędzie, które wpływa pozytywnie na stan bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego garnizonu a dostrzegalna przez społeczeństwo działalność Policji w miejscach oznaczonych zagrożeniem pozwala na codzienne budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania wśród członków środowiska lokalnego. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

Pobranie aplikacji na telefon umożliwia korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w sposób praktycznie nieograniczony. Naniesienie zagrożenia będzie możliwe w drodze do pracy, szkoły czy na zakupy. Zachęcamy do pobrania KMZB na swój telefon i korzystania z tej formy kontaktu z Policją. Sposób ten, w obecnej sytuacji epidemicznej, jest w 100% bezpieczny, gdyż nie wymaga osobistego przybycia do jednostki organizacyjnej Policji, ani kontaktu z innymi osobami. Podkreślić należy, że policjanci odpowiedzialni za funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, bez względu na występujące zagrożenie spowodowane COVID-19, podejmują nieprzerwanie działania, zmierzające do poprawy poczucia bezpieczeństwa ludzi m.in. reagując na wskazane na mapie zagrożenia.

Wśród dostępnych do wyboru kategorii zagrożeń, użytkownicy najczęściej wskazują te związanie z: nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem dozwolonej prędkości oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. W ciągu czterech lat Mapa zagrożeń ewaluowała, dostosowując zarówno kategorie zagrożeń, jak i funkcjonalności aplikacji do oczekiwań użytkowników i pojawiających się nowych, dotychczas niezdiagnozowanych zagrożeń.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przeprowadzone zostały pewne zmiany w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. umożliwiające m.in. dodawanie opisu zagrożenia. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji.

Każde naniesione na mapę zagrożenie, wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

Logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

 

/KGP/

 

Opis filmu: Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - wersja dla osób niesłyszących

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 49.07 MB)