Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Taniec i gimnastyka – sposób na usprawnienie swojego ciała i wyrażenie siebie

Taniec jest uniwersalną formą ekspresji, towarzyszącą nam niemalże od zarania dziejów. Współcześnie jednak decydując się na tego rodzaju aktywność fizyczną musimy wybierać spomiędzy najróżniejszych odmian tańca. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Od czego zacząć? Czego będziemy potrzebowali, żeby wyrazić się za pomocą tańca?

Nieustannie rozwijająca się forma ekspresji

Podanie jednoznacznej definicji tańca jest zadaniem, z którym jego praktycy zmagają się od lat. Zadaniem, którego najprawdopodobniej nigdy nie uda nam się w pełni rozwikłać. Ponieważ ilu tańczących – tyle opisów tego, czym jest i do czego służy taniec. Dla jednych jest to znakomity sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi lub okazja do poznania nowych ludzi, dla innych zaś sięgająca najdalszych głębin ich duszy metoda wyrażania swojej wewnętrznej ekspresji.

Jak odnaleźć się w mnogości technik tanecznych?

Trzymając się namacalnych faktów możemy jedynie stwierdzić, że obecnie natkniemy się na niezliczone odmiany i techniki taneczne. Będą one się charakteryzowały odmienną dynamiką i zakresem ruchów, przy każdej z nich będzie nam towarzyszyła inna muzyka. Ponadto – w zależności od wybranego stylu tanecznego – będziemy potrzebowali innych akcesoriów, żeby wznieść nasz taniec na wyższy poziom.

Przy wyborze odpowiedniej dla nas techniki powinniśmy się kierować przede wszystkim naszym temperamentem oraz gustem muzycznym. Osoby precyzyjne, uporządkowane, gustujące w stonowanych dźwiękach muzyki instrumentalnej z pewnością odnajdą się w technikach tańca klasycznego. Bardziej żywiołowi tancerze mogą z kolei zaczerpnąć inspiracji z jednego z tańców latynoskich, ci zaś, którym zależy przede wszystkim na niczym nieskrępowanej ekspresji i najwyższym poziomie dynamiki znakomicie odnajdą się w tańcu contemporary czy hip-hop.

Czego będziemy potrzebowali do tańca?

Wszystko oczywiście będzie zależało od wybranego stylu. Technicznie rzecz ujmując jednak największe zapotrzebowanie na akcesoria będą mieli adepci tańca klasycznego. W balecie nie obejdzie się bez baletek, półpointów, pointów, odpowiedniego, ściśle przylegającego do ciała stroju, a także szeregu innych akcesoriów i dodatków, niezbędnych zarówno przy treningach jak i w trakcie występów.

Jeżeli zaś naszym celem jest uprawianie gimnastyki – tutaj absolutną podstawą jest elastyczny, ściśle przylegający do ciała kostium. Pomocne okażą się także przystosowane do tego typu aktywności buty oraz dodatkowe akcesoria, sprecyzowane według konkretnego rodzaju gimnastyki, którą mamy zamiar uprawiać. Do wyboru mamy najróżniejszej wielkości piłki, obręcze i wstążki. Pomocne okażą się także akcesoria, wspomagające nas w zwiększaniu elastyczności naszego ciała – mamy tutaj na myśli przede wszystkim paski oraz gumy do stretchingu, zróżnicowane pod kątem długości i twardości materiałów, z których zostały wykonane.

Jak zacząć swoją przygodę z tańcem?

Jeśli jednak nie mamy aspiracji, aby zostać primabaleriną lub uprawiać gimnastykę artystyczną, nasze przygotowanie do wejścia na parkiet będzie znacznie prostsze. Do większości współczesnych stylów tanecznych będziemy potrzebowali jedynie niekrępującego ciała, przepuszczającego powietrze stroju i wygodnych butów.

Postaw na profesjonalizm od samego początku

Warto jednak już od pierwszych treningów zadbać o zapewnienie sobie wysokiej jakości odzieży tanecznej. Dzięki temu znacząco poprawimy swój komfort na parkiecie oraz będziemy szybciej odnotowywać postępy niż miałoby to miejsce w przypadku korzystania ze zwykłych ubrań. Nigdy nie możemy mieć całkowitej pewności co do materiałów, z których wykonany został nasz T-shirt czy obuwie. Zakładając nieprofesjonalną odzież narażamy się nie tylko na nieprzyjemności, związane z szybszym poceniem się, ale ryzykujemy nawet uszkodzeniem parkietu tanecznego.

W co warto się wyposażyć dla maksymalnego komfortu?

Jeśli tańczysz już od dłuższego czasu i wiesz, że to właśnie ten sposób ekspresji jest Ci bliski – warto pomyśleć o poszerzeniu asortymentu swoich tanecznych akcesoriów. Elastyczne buty do tańca jazzowego zadowolą każdego półprofesjonalnego jak i profesjonalnego tancerza, chcącego jeszcze bardziej poprawić swoją technikę. Ergonomiczna konstrukcja, wysoka przyczepność i naturalne materiały wykonania sprawią, że taniec stanie się dla Ciebie jeszcze większą przyjemnością niż dotychczas.

Efektowny kostium ze spódniczką do gimnastyki artystycznej znakomicie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju pokazach i zawodach, na których oprócz maksymalnego komfortu zapragniesz zabłysnąć również jedyną w swoim rodzaju, elegancką stylizacją. To jednak dopiero początek – poznaj ofertę produktów do tańca i gimnastyki sklepu Decathlon i pozwól sobie na nieskrępowaną ekspresję.

Odnajdź swoją nową pasję!

Taniec szybko może stać się dla Ciebie czymś znacznie więcej niż tylko sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów czy usprawnienie elastyczności swojego ciała. To także niezastąpione lekarstwo na nadmiar stresu i metoda uwolnienia zalegających w Tobie od lat emocji. Nie ma na co czekać – znajdź dla siebie wygodny strój oraz buty do tańca i wyruszaj na parkiet!