Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Gdzie urządzić kącik do pracy w domu?

Praca w domu jest teraz bardzo popularna. Jeżeli także wykonujesz swoje obowiązki w domu, pamiętaj o tym, jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego miejsca, by realizować tam swoje zadania komfortowo, ale też efektywnie. Zatem, gdzie urządzić swoje home office?

Najlepiej, aby praca w domu odbywała się w osobnym pomieszczeniu. Może ono zapewnić wtedy odpowiedni komfort – inny pokój pozwoli na odcięcie się od domowych obowiązków, zredukuje hałas, dochodzący z innych części domu, a także umożliwi oddzielenie strefy życia zawodowego od prywatnego. Nie zawsze jednak istnieje taka możliwość. Wtedy najlepiej wydzielić swój kącik do pracy w domu.

Home office – w jakim pokoju je urządzić?

Gdy nie mamy możliwości urządzenia osobnego pokoju do pracy, swoje home office należy urządzić w jednym z istniejących już pomieszczeń. Podpowiadamy, jak wybrać to odpowiednie.

Najczęściej domowy kącik biurowy urządzany jest w salonie albo w sypialni. Salon sprawdzi się wtedy, gdy w ciągu dnia, czyli w czasie pracy nie przebywa w nim wiele osób. Sypialnia najczęściej jest bardziej kameralna, więc można wykonywać w nie obowiązki wygodniej, gdy z salonu korzystają inni domownicy.

Przestrzeń do urządzenia home office powinna być na tyle duża, aby pomieścić w niej wszystkie niezbędne sprzęty potrzebne do wykonywania obowiązków. Warto też pamiętać o tym, że powinna być ona odpowiednio oświetlona.

Jakie meble wybrać do domowego kącika biurowego?

W domowym biurze powinny zagościć podstawowe meble – biurko oraz krzesło biurowe. W razie potrzeby powinny być to także dodatkowe meble, na przykład szafka do przechowywania kontenerek pod biurko.

Szczególną uwagę należy zwrócić na fotele biurowe. To właśnie ten mebel pełni kluczową rolę podczas pracy w pozycji siedzącej. Gdy obowiązki przy biurku wykonuje się nawet około 8 godzin na dzień, wtedy pojawia się duże obciążenie dla kręgosłupa. W efekcie może dojść do jego bólu, co może prowadzić też do poważniejszych dolegliwości, na przykład zwyrodnień, skrzywień kręgosłupa.

Dobry fotel biurowy to taki, który będzie odpowiednio dopasowany do ciała. Powinien mieć oparcie z wygięciem umieszczonym w rejonie kręgosłupa lędźwiowego, aby dzięki temu odpowiadać jego naturalnej krzywiźnie. Również należy zwrócić uwagę na siedzisko – jego głębokość, regulację wysokości. Fotel powinien mieć także podłokietniki, aby umożliwiać podparcie rąk.

Wysokiej jakości fotele biurowe można zakupić również w sklepach internetowych. Wyposażenie zostanie dostarczone bezpośrednio do domu.