Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Jakie marynarki są najlepsze? Okiem eksperta

Marynarki męskie to element garderoby, bez którego nie może obyć się żaden mężczyzna. Dodają stylu i elegancji każdej stylizacji, a przy tym są niezwykle uniwersalne. Dzięki nim odzież męska nie jest nudna i monotonna, jak wydaje się wielu osobom. Dzięki marynarkom męskim możesz tworzyć różnorodne stylizacje, które sprawdzą się zarówno w przypadku bardziej formalnych, jak i luźniejszych stylizacji. Jakie marynarki męskie będą najlepsze i czym kierować się przy ich wyborze?

Marynarki męskie – odpowiednia długość

Odzież męska rządzi się pewnymi zasadami, szczególnie jeśli przychodzi do wyboru tak istotnego elementu garderoby, jakim są marynarki męskie. Odpowiednio dobrane, dodadzą nam klasy i wyrafinowania. Niestety bardzo niewiele trzeba, aby przy ich zakupie popełnić błąd, szczególnie jeśli zastanawiamy się nad wyborem taniej marynarki, co często nie jest dobrym rozwiązaniem. 

Odzież męska, a przede wszystkim marynarki męskie, powinny charakteryzować się określoną długością. Niestety wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że decydując się na krótszą marynarkę, dodadzą sobie kilku centymetrów, co oczywiście jest błędem, gdyż uzyskamy efekt jest odwrotny do zamierzonego. Jaką zatem długość powinny mieć marynarki męskie, aby była ona odpowiednia? Koniec marynarki powinien dzielić naszą sylwetkę na połowę. Każda inna długość może sprawić, że Twoje proporcje ulegną zmianie i będziesz prezentował się karykaturalnie.

Podkreślone ramiona

Najlepsze marynarki męskie to zdecydowanie takie, które w wyraźny sposób podkreślają męskie ramiona i leżą na nich w sposób naturalny. Odzież męska na przestrzeni lat uległa dużej zmianie, dlatego też duże wypełnienia w ramionach marynarek są zdecydowanie passé. Oprócz tego nie wyglądają estetycznie i niekorzystnie wpływają na to, w jaki sposób prezentuje się nasza sylwetka. Warto mieć na uwadze także fakt, że marynarki męskie z wypełnieniami są nie tylko zwyczajnie niewygodne, ale równocześnie mogą sprawić, że będzie w nich bardzo gorąco zarówno latem, jak i zimą.

Odpowiednio spasowany wzór

Tylko najlepsze marynarki męskie będą posiadać odpowiednio spasowany wzór. Jest to szczególnie ważne w przypadku marynarek w kratę oraz w prążki. Przykładowo, decydując się na kieszenie nakładane, ich wzór powinien pokrywać się ze wzorem na marynarce. W każdym innym przypadku wygląda to źle i po prostu nieestetycznie. Niestety marynarki z niewłaściwie spasowanym wzorem wciąż są dość często spotykane. Wynika to z z jednakowego sposobu szycia wszystkich marynarek przez markę, niezależnie od tego, czy jest to marynarka bez wzoru, czy w kratę. Wybierając swoją marynarkę, warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

Jak nosić marynarkę?

Nawet najlepsza marynarka męska nie będzie prezentować się odpowiednio, jeśli nie zostanie we właściwy sposób dopasowana do reszty stylizacji. Warto pamiętać o tym, że każdy jej element powinien prezentować się w sposób naturalny i niewymuszony, a Ty powinieneś czuć się w niej komfortowo. Zakup marynarki tylko ze względu na fakt, że w ostatnich latach jest modnym elementem męskiej garderoby i noszenie jej na siłę nigdy nie będzie stanowić dobrego rozwiązania.

Jak zatem nosić marynarkę, aby dobrze się w niej prezentować? Istnieje kilka propozycji, które warto wypróbować:

  • spodnie jeansowe – do jeansowych spodni w kolorze granatowym idealnie będzie pasować szara marynarka. To idealnie uniwersalne rozwiązanie, które zda egzamin zarówno w przypadku formalnych, jak i swobodnych stylizacji. To bardzo dobry wybór do pracy, podobnie jak na wieczorne spotkanie ze znajomymi;
  • granatowe spodnie – w tym przypadku warto dobrać błękitną marynarkę. Takie połączenie kolorystyczne ożywi całą stylizację i sprawi, że nie pozostaniesz niezauważony w tłumie. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy cenią sobie niebanalne oraz lekko nonszalanckie połączenia.

Jeśli nie jesteś pewny, w jaki sposób łączyć swoją stylizację, aby prezentowała się w odpowiedni sposób ani nie jesteś fanem ekstrawagancji, wybierz marynarkę w kolorze granatowym.