Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło przy ul. Szpitalnej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych zostały potrącone dwie kobiety. Jedna z poszkodowanych ze złamaniem nogi trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około 19:00 na ul. Szpitalnej w Chorzowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów z chorzowskiej drogówki, 55-letnia matka wraz z 34-letnią córką przechodziły przez jezdnię, na oznakowanym przejściu dla pieszych. W trakcie przechodzenia zostały potrącone przez samochód osobowy marki Seat, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Chorzowa. W wyniku odniesionych obrażeń jedna z kobiet doznała złamania nogi, a druga ogólnych potłuczeń całego ciała.   Z wstępnych ustaleń wynika, że kierująca hiszpańskim samochodem był trzeźwa. Policjanci już na miejscu wypadku zatrzymali kierującej prawo jazdy, a o dalszym jej losie zdecyduje chorzowski sąd.  Sprawczyni wypadku grozi nawet 8 letni pobyt za kratkami oraz utrata prawa jazdy na długi czas.

 

Przypominamy - rozsądek przede wszystkim

Pamiętajmy, że jakiekolwiek opady, niezależnie czy jest to śnieg czy tylko deszcz, sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie są w stanie od razu zatrzymać pojazdu. Czas hamowania znacznie się wydłuża i nietrudno o kolizję czy potrącenie. Nieważne czy jedziemy autem, rowerem czy przemieszczamy się pieszo. Pamiętajmy, że zawsze jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. 
Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że kiedy występują opady deszczu, warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać wolniej, ostrożniej i rozsądnie