Sztyblety to nie tylko modny element garderoby. To także jedne z najbardziej popularnych butów przeznaczonych do jazdy konnej. Wybierając je, zapewnisz sobie modny wygląd również w siodle.

Sztyblety do jazdy konnej? Tak, to sposób, aby zapewnić sobie wygodę i elegancki wygląd w siodle

Sztyblety do jazdy konnej, czyli modne buty za kostkę

Sztyblety to buty, które jeźdźcy wybierają najczęściej. Obuwie to charakteryzuje się zwykle płaskim obcasem, wąskim noskiem i cholewką sięgająca poza kostkę. Zapewniają one stabilność i idealnie układają się w strzemionach. Dzięki nim jazda konna staje się bezpieczniejsza, a praca nóg przebiega bez zakłóceń. Oczywiście przekłada się to na komfort nie tylko jeźdźca, ale także i zwierzęcia.

Mimo że sztyblety są modnym obuwiem do noszenia również na co dzień, to te przeznaczone do jazdy konnej, powinny posiadać określone parametry. Przede wszystkim ważne jest to, aby ich podeszwa była antypoślizgowa, a czubki dość wąskie. Dzięki temu będą się łatwo wsuwały i wysuwały ze strzemion.

Musisz jednak wiedzieć, że skórzane sztyblety do jazdy konnej to rodzaj obuwia, który warto zakładać, kiedy warunki pogodowe są sprzyjające lub gdy masz zamiar jeździć pod zadaszeniem.

Jak wybrać sztyblety do jazdy konnej?

Sztyblety do jazdy konnej pozwolą Ci nie tylko zachować bezpieczeństwo podczas galopu, ale także w czasie, kiedy porządkujesz stajnię i pielęgnujesz swojego konia. To od Ciebie zależy, czy wybierzesz sztyblety zamszowe, skórzane czy gumowe. Pierwsze są najbardziej elastyczne, skórzane chronią nogi, natomiast gumowe sprawdzą się wtedy, kiedy jazda odbywa się podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Jednak wybór sztybletów do jazdy na koniu to nie tylko kwestia Twojego gustu. Weź pod uwagę jeszcze poziom Twoich umiejętności i środowisko jazdy. Oczywiście nie bez znaczenia jest tutaj także wspomniany rodzaj materiału, z którego je wykonano.

Sztyblety dla początkujących i profesjonalistów

Jeśli Twoja przygoda z jeździectwem dopiero się rozpoczyna, postaw na sztyblety do jazdy konnej wykonane z wysokiej jakości materiałów syntetycznych. Dzięki temu zapobiegniesz nieprzyjemnym otarciom i podrażnieniom. Tego typu obuwie nie zrujnuje Twojego portfela, za to zapewni Ci odpowiedni poziom wygody i bezpieczeństwa.

Profesjonalistom polecamy sztyblety ze skóry. Nie tylko są one eleganckie, ale także pozwalają na lepszy kontakt z wierzchowcem. Pamiętaj jednak o odpowiedniej impregnacji skórzanych sztybletów. Dzięki temu na długo zachowasz je w dobrym stanie.

Warunki podczas jazdy konnej a rodzaj sztybletów

Tym, co determinuje wybór sztybletów, są nie tylko Twój gust i umiejętności jeździeckie. Ogromne znaczenie ma także środowisko jazdy. Jeśli jeździsz na padoku, postaw na sztyblety dopasowane do łydki. Zapewnisz sobie bezpieczeństwo i zyskasz gwarancję, że obuwie nie zsunie Ci się ze stopy.

Kiedy odbywasz wycieczki na koniu, doskonałym wyborem okażą się sztyblety z bieżnikiem. Są wytrzymałe i świetnie sprawdzają się podczas jazdy w terenie.

Botki sztyblety czy sztyblety na obcasie?

To, że jeździsz konno, wcale nie oznacza, że nie możesz modnie wyglądać. Jest wręcz przeciwnie! W sklepie internetowym WOLTA znajdziesz sztyblety damskie i męskie w różnych kolorach i o różnych fasonach. Popularne stają się botki sztyblety i sztyblety z niewielkim obcasem. Tego typu klasyczne obuwie posiada zamek, wiązanie lub gumowe wstawki po bokach.

Kiedy kupujesz sztyblety do jazdy konnej, nie zapomnij zainwestować również w ochraniacze. Zakłada się je i na buty, i na spodnie. Dzięki nim unikniesz otarć i podrażnień.

Sztyblety do jazdy na wierzchowcu to ten rodzaj obuwia, który jeśli jest odpowiednio dobrany, zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Zarówno jeźdźcowi, jak i zwierzęciu.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://slaskisalonjezdziecki.pl/sklep/