Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Szukasz materaca w Chorzowie? Sprawdź, jaki będzie najlepszy

Znalezienie najlepszego materaca to nie lada wyzwanie. Okazuje się bowiem, że duży wybór różnego typu produktów wcale nie ułatwia nam tego zadania. Czasem więc poszukiwania materaca idealnego mogą trwać w nieskończoność. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto się najpierw przygotować. Aby ułatwić Ci ten wybór, postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze informacje. Zapoznaj się z nimi, dzięki czemu znajdziesz swój wymarzony materac jeszcze szybciej!

Mały, duży, a może średni materac?

Przed podjęciem tej decyzji warto zadać sobie najpierw pytanie — ile osób ma spać na danym materacu. Bardzo ważny jest również ich wzrost oraz sylwetka. Przyjęło się mówić, że długość materaca powinna być dłuższa o ok. 20 cm — w porównaniu do wzrostu swojego użytkownika. Potwierdzają to również eksperci ze sklepu materace Chorzów. Singlom zaleca się wybór materacy o szerokości 80 cm. Korzystać mogą z nich również dzieci i młodzież. W przypadku osób o obfitych kształtach taki materac będzie jednak za mały. Dlatego warto sięgnąć po model 100x200 cm. W przypadku par najlepiej sprawdzą się natomiast materace większe — nawet te o rozmiarze 140x200 cm.

Mały, duży, a może średni materac?

Model twardy czy miękki będzie odpowiedni?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależnione od Twoich indywidualnych preferencji oraz od wagi. Okazuje się bowiem, że to ona wpływa w znacznej mierze na poczucie tego, czy materac jest twardy. Ten sam produkt, który dla osoby poniżej 60 kg jest zbyt twardy, dla innego użytkownika o wadze ponad 100 kg będzie modelem miękkim. Możesz o tym poczytać więcej na stronie zdrowykregoslup.pl. Jak zatem dobrać twardość materaca do swoich potrzeb? Producent materacy Hilding ułatwił nam to zadanie, tworząc skalę twardości, która zaczyna się od H1, a kończy na H4. Produkty oznaczone 1 to materace miękkie, stworzone z myślą o osobach poniżej 60 kg. Kolejne z nich to produkty średnio miękkie (H2 dla osób ważących 60-80 kg), średnio twarde (H3 dla osób ważących 80-100 kg) oraz twarde (H4 dla osób ważących powyżej 100 kg). Istnieją również modele przewracane oraz takie, które posiadają 7 różnych stref twardości — w tym Hilding Modern.

Materac piankowy czy materac sprężynowy?

Podobnie jak stopień twardości, rodzaj wypełnienia zależy również m.in. od tego, ile ważysz. Materace piankowe są optymalne dla osób, których waga nie przekracza 80 kg. Wśród nich można wyróżnić te, które wypełniono pianką lateksową (jak m.in. Hilding Melody), wysokoelastyczną (jak m.in. Hilding Conga) i termoelastyczne ze specjalnej pianki Visco (Hilding Salsa). Są one łatwe w utrzymaniu w czystości oraz w przystępnych cenach. Popularne materace Koszalin to również modele sprężynowe. Firma Hilding niektóre z nich dodatkowo wzbogaca np. warstwą wykonaną z włókien sizalu, maty kokosowej czy antyalergicznego lateksu. W tej kategorii wyróżniamy modele: kieszeniowe (np. Hilding Step), multipocket (np. Hilding Electro), oraz nieco droższe Pocket Plus (np. Hilding Lambada).

Liczy się pozycja, w której zasypiasz

Bardzo ważnym aspektem jest to w jakiej pozycji lubisz zasypiać. Od tego bowiem będzie zależeć to, jaki typ twardości będzie dla Ciebie odpowiedni. Osobom zasypiającym na brzuchu poleca się materace miękkie H1. Jeżeli jednak wolisz zasypiać na wznak — o wiele lepiej sprawdzi się materac średniej twardości, który oznaczony jest symbolem H3. Jeżeli natomiast zdarza Ci się, ze budzisz się w środku nocy zlany potem — zainwestuj w modele z wysokoelastycznej pianki HR o dużym stopniu wentylacji, takie jak m.in Hilding Modern.