Skąd czerpać wiedzę ważną dla każdego przedsiębiorcy?

Początek roku to dobry czas, aby prześledzić aktualne zmiany prawne i ustawowe, które wchodzą w życie w roku 2020. Można śmiało powiedzieć, że każdy przedsiębiorca powinien być na bieżąco z tymi informacjami, aby móc dostosować własną firmę do sytuacji gospodarczej i prawnej na rynku. Niektóre zmiany są korzystne, inne niekoniecznie.

Jeśli zależy nam na pozyskaniu tego typu najpotrzebniejszych informacji to warto śledzić publikacje na stronie internetowej pod adresem http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl Znajdziemy tam wiele istotnych wiadomości, które mogą okazać się niezwykle przydatne i pomocne w rozwoju firmy. Strona zawiera również nowości i zmiany wprowadzane przez rząd dla przedsiębiorców. Warto przyjrzeć się jakiego typu wiadomości cieszą się dużym zainteresowaniem, szczegółowe informacje znajdziemy na wymienionym wyżej portalu.

Mały ZUS Plus

To o czym mówi się dość często to kwestia związana z wysokimi opłatami składek ubezpieczeniowych. Wzrastają one znów od 2020 roku, ale nie dla wszystkich. Okazuje się bowiem, że prowadząc małą firmę, której przychód w roku 2019 nie przekroczył 120 tysięcy można skorzystać z rządowego programu o nazwie Mały ZUS Plus. Stawki w tym programie wyliczane są na podstawie dochodu i są do niego proporcjonalne. Małe firmy mogą więc zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie. Ta ulga programowa nie jest przeznaczona dla osób, które dopiero założyły własną działalność gospodarczą. Według ustawodawcy trzeba prowadzić działalność przez co najmniej 60 dni w poprzednim, 2019 roku.

Kasy fiskalne online

Docelowo każdy przedsiębiorca będzie musiał przejść na nowy system kas fiskalnych, które zastępują starsze urządzenia. Kasy fiskalne online wymagają do działania dostępu do internetu, aby co dwie godziny łączyć się z Centralnym Rejestrem Kas w wymianie informacji. Dla wielu przedsiębiorców jest to diametralna zmiana, więc okres przejściowy zaczął się już od maja 2019 roku. Od stycznia 2020 obowiązek posiadania kas fiskalnych online jest już dla warsztatów samochodowych. Kolejne firmy będą zobowiązane wraz z upływem kolejnych miesięcy.