Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Chorzów

Przeczesując internet w poszukiwaniu odpowiedniej agencji, która stworzy stronę www natrafimy czasem na obcobrzmiące słowa „CMS”. Agencja marketingu internetowego tworzy swoje witryny oparte o system CSM Joomla!. Dlaczego tworzenie stron internetowych dla firm oparte o taki system jest bardzo dobrym rozwiązaniem? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czym właściwie jest CMS?

CMS to skrót od angielskiego „Content Management System”, czyli tłumacząc na polski „System Zarządzania Treścią”. Można to porównać do swego rodzaju systemu operacyjnego dla komputera osobistego. Dzięki CMS można łatwo zmodyfikować elementy takie jak treść poszczególnych podstron, a nawet wygląd serwisu. Tego typu modyfikacje dokonuje się bez specjalistycznej wiedzy na temat HTML, więc może to wykonać praktycznie każdy. Modyfikacje dokonuje się w przejrzysty sposób, porównując to do edycji w programie Word, a więc pogrubienia, podkreślenia, zmiana koloru czcionki, dodawanie zdjęć jest niezwykle wygodne. Dodatkowym atutem stron opartych na CMS jest również to, że poszczególne moduły można włączać lub wyłączać, a tym samym dopasować precyzyjnie do potrzeb firmy, która chce mieć dostępne określone narzędzia dla swoich klientów.

Obsługa bez specjalistycznej wiedzy

Jak już zostało wcześniej wspomniane – do zarządzania witryną opartą na CMS nie potrzeba żadnej specjalistycznej wiedzy i dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w internecie wystarczy niewielkie szkolenie, aby zrozumiały w jak prosty sposób mogą wpływać na wygląd strony www. Strona internetowa oparta na CMS ma jedną zasadniczą zaletę – za edycję poszczególnych podstron mogą odpowiadać różne osoby. Można więc podzielić witrynę na poszczególne sekcje, a następnie zlecić jej edycję uprawnionym osobom, które będą odpowiadać tylko za konkretny aspekt, bez możliwości edycji innych, kluczowych opcji.

Łatwa zmiana wyglądu

Strona www może być łatwo modyfikowana pod kątem wyglądu. Dzięki czemu nie ma potrzeby edycji poszczególnych podstron serwisu, a wystarczy wprowadzić zmiany, które będą dotyczyć całości serwisu internetowego. Dodawanie odpowiednich grafik i zmiana kolorystyki witryny jest zwyczajnie przyjemna z możliwością podglądu zmian, a tym samym bardzo szybka.

Bezpieczeństwo witryny na wysokim poziomie

Zwykle systemy CMS oparte są na wolnym oprogramowaniu, co oznacza, że każdy programista ma dostęp do kodu systemu, a tym samym strona internetowa oparta o CMS jest bezpieczna i zwykle nie zawiera błędów, ponieważ CMSy są nieustannie ulepszane.

Zalety posiadania strony firmowej na systemie CMS