Typy bukmacherskie na skoki narciarskie – czego dotyczy oferta?

Skoki narciarskie od ponad 20 lat cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Jest to oczywiście zasługa ogromnych sukcesów Adama Małysza, a następnie Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły. Duże zainteresowanie nie mogło pozostać bez wpływu na zakłady bukmacherskie, w których ofercie znajdziemy również skoki. Jak je typować? Podpowiadamy!

Rodzaje typów na skoki narciarskie

W przypadku skoków narciarskich mamy do czynienia z różnymi rodzajami typów. Bardzo często przyjmują one formę typowania zwycięzcy konkursu lub konkretnego turnieju. Wskazanie na zwycięstwo konkretnego skoczka jest trudne, dlatego też wiąże się z wysokimi kursami. W ofercie bukmacherów znajdziemy również zakłady czy dany zawodnik znajdzie się na podium, w TOP 10 lub czy wejdzie do trzydziestki.

Coraz popularniejsze w przypadku skoków narciarskich są także zakłady H2H, czyli head to head. Zestawiają one ze sobą dwóch zawodnikach o podobnym potencjale, a zadaniem gracza jest wskazać, który z nich znajdzie się wyżej w klasyfikacji zawodów. Tego rodzaju typy wymagają jednak dobrej znajomości zawodników, ponieważ na ogół dobiera się w pary zawodników o podobnych możliwościach. Wiążą się także z atrakcyjnymi kursami.

Czym kierować się typując skoki narciarskie?

Najważniejszym czynnikiem, który należy uwzględnić przy typowaniu skoków narciarskich, jest forma zawodników. Niezależnie od tego, czy typujemy konkretny wynik zawodnika, czy może obstawiamy zakład H2H, trzeba dobrze przyjrzeć się, w jakiej dyspozycji jest konkretny skoczek. W skokach narciarskich bardzo często zdarza się, że potencjał zawodnika i forma nie chodzą ze sobą w parze.

Skoki narciarskie to sport, w którym ogromne znaczenie mają warunki atmosferyczne. Zmienna aura wypaczyła już wyniki niejednego konkursu. Oznacza to, że zanim zdecydujemy się na obstawianie rezultatów konkursu, warto sprawdzić, jakie są spodziewane warunki. Przy loteryjnym wietrze, szansa na prawidłowe obstawienie wyniku maleje. Warto również uwzględnić czy dany skoczek lepiej radzi sobie przy wietrze z przodu, czy z tyłu.

Typowanie skoków narciarskich – o czym pamiętać?

Obstawianiem skoków narciarskich rządzi dokładnie ta sama zasada, co w przypadku innych sportów – nie należy kierować się osobistymi sympatiami. Na zakładach bukmacherskich można wygrać jedynie, kiedy kierujemy się chłodną głową i analizą. Jeżeli brakuje nam informacji, warto sprawdzić typy na dziś podsumowane przez zawodowych typerów.

Warto także pamiętać, że skoki narciarskie mogą mieć również charakter drużynowy. Obstawianie konkursów drużynowych może być nawet łatwiejsze, a przez to bardziej opłacalne niż zawodów indywidualnych. Dlaczego? Na drużynę składa się czterech skoczków. Niektóre reprezentacje posiadają jedynie dwóch czy trzech dobrych zawodników, więc stosunkowo prosto przewidzieć, które mogą zająć miejsce.