Monety inwestycyjne ze srebra – dlaczego warto je kupować, najpopularniejsze srebrne monety bulionowe

Monety inwestycyjne są obecnie chętnie wybieraną metodą na ochronę pieniędzy przed utratą wartości na skutek inflacji. Do dostępnych monet zaliczane są też te srebrne. Dlaczego warto je kupować? Jakie z nich są najczęściej wybierane przez inwestorów?

Srebrne monety bulionowe – dlaczego warto je kupować?

Monetami bulionowymi nazywa się typ numizmatów, które pozbawione są nominału i mają wysoką próbę, czyli mają dużo kruszcu. Najczęściej takie monety są produkowane ze złota albo srebra.

Skupmy się tutaj na srebrnych monetach bulionowych, które obecnie są bardzo popularne, o czym można poczytać między innymi na blogu portfele.org.pl. Za ich popularność odpowiada głównie przystępna cena, dlatego też są one łatwiej dostępne dla inwestorów niż monety złote. Jednocześnie są one uznawane za bezpieczną i skuteczną metodę lokowania środków pieniężnych w kruszce.

Jak wybrać monety inwestycyjne ze srebra?

Obecnie w sprzedaży na kupujących czeka wiele monet inwestycyjnych ze srebra. Jakie warto wybierać, by bezpiecznie inwestować swoje środki?

Warto postawić na popularne monety wybijane przez znane mennice. Można wtedy mieć pewność, że będą one oryginalne. Oczywiście, duże znaczenie ma też miejsce zakupu monet. Najlepiej zamawiać je w sklepach, które mają pozytywne opinie, natomiast unikać kupowania od prywatnych sprzedających.

Zobacz naszą listę, z której dowiesz się jakie srebrne monety bulionowe kupować!

Wiedeński Filharmonik

To jedna z najczęściej kupowanych europejskich monet inwestycyjnych ze srebra. Jest ona bita przez austriacką mennicę i nawiązuje do popularnej na całym świecie filharmonii w Wiedniu.

Południowoafrykański Krugerrand

Moneta ta bita jest w RPA. To najpopularniejsza moneta afrykańska wśród inwestorów, dlatego też jest ona znana na całym świecie. Można zakupić ją również w polskich sklepach numizmatycznych.

Kanadyjski Liść Klonowy

Wywodząca się z Kanady moneta bulionowa srebrna, na której można zobaczyć symboliczny dla tego kraju liść klonowy.

Chińska Panda

Wśród azjatyckich monet największym powodzeniem cieszy się właśnie ta. Chińska Panda wybijana jest w Chinach i prezentuje ona pandy.

Brytyjska Britannia

W Europie popularna jest również ta moneta, która produkowana jest w mennicy The Royal Mint w Wielkiej Brytanii.

Australijski Kangur

Do monet bulionowych chętnie kupowanych przez inwestorów zalicza się też ta moneta australijska, która prezentuje kangura.

Amerykański Orzeł

Nie można również zapominać o najpopularniejszej monecie inwestycyjnej z USA, na której można zobaczyć orła.